Ceny ojetých aut v Německu

Tip na rodinné auto a ceny ojetých aut v Německu?

Ceny ojetých aut v Německu a nejen tam, jdou všeobecně nahoru. Tak to je. Pokud Vás zajímá realita na německém trhu ojetých aut, pak jsem natočil video o tom, jak u konkrétního prodejce ojetých aut vypadají ceny ojetých aut. Jsou zde nebouraná auta, německá ojetá auta, žádné reimporty, žádná auta po haváriích, bývalé taxislužby apod. Taková ojetá auta se prodávají u úplně jiných prodejců ojetin. Tam já nejezdím a ani nechci. Jsou to většinou skoro šroťáky.

Ceny ojetých aut a nabídka

Proč rostou ceny ojetých aut v Německu? Kdy a kde se to zastaví? To nikdo neví. Všeobecně je úbytek nabídky ojetých aut na trhu ojetých vozidel v Německu. Příklad za všechny. Před rokem byla na aukci Mercedes-Benz denně nabídka 800 ojetých aut. Dnes je jich tam 7.

Přesto všechno je Německý trh s ojetými auty je specifický a stále výhodnější, než tuzemský trh s ojetými auty. Proč? Neboť je několikanásobně větší, než je tomu v ČR. Do Německa jezdí půlka Evropy pro ojetá auta vč. Ukrajinců,Rusů.

Podívejte se např. na článek o německých autobazarech.

Tip na rodinné auto

Sháníte auto pro rodinu?

Klientovi jsem zařídil dovoz krásného Fordu Smax pro jeho rodinu. Auto pocházelo ze zpětného leasingu po německé firmě. 1 majitel, plná servisní historie, nízký nájezd kilometrů, původní stav, až na lakovanou kapotu, která byla oprýskaná vlivem kamínků.

Ford Smax mohu jen doporučit. Ten kdo nemá peníze na Volkswagen Sharan a nebo nechce zbytečně přeplácet „značku“, tak bude s Fordem Smax spokojen.

Proč je MPV vymírající druh?

Všeobecně jsem zaznamenal úbytek aut typu MPV, přitom tomu moc nerozumím. Ten kdo má početnější rodinu, tak MPV je jediná cesta, jak svou rodinu převést. Uvědomuje si to v těch automobilkách vůbec někdo? Asi těžko naložíte zavazadla a tři děti do nějakého designového SUV!!!! Výrobci si pletou pojmy s dojmy.

Automobilky své zákazníky nalákali na auta typu SUV, přitom jejich potřeby jsou často úplně jinde. Citroen C4 Grand Picasso, Ford Smax, Volkswagen Sharan apod. Jsou pomalu, ale jistě vymírající druhy aut a podle mého je to škoda, neboť rodina potřebuje rodinné auto a nikoliv SUV, které jen vypadá, že je veliké a uvnitř jen bída u utrpení.

Pokud se vám líbí můj přístup ke klientům a chcete zařídit dovoz auta z Německa, jsem k dispozici a těším se na spolupráci. J&J

Mohlo by vás zajímat