Vybíráte kabriolet? Zde je pár doporučení

Jak vybrat kabriolet a co můžete očekávat?

Kabriolet, je krásné auto s daleko větší volností, než je tomu u klasického auta s pevnou střechou. Jen si představte jet takhle v létě odpoledne při západu slunce s autem, které vám umožní daleko větší pocit volnosti, než to „kalsické auto“s pevnou střechou. Bylo by to fajn, že ano?

Jenže jak vybrat správný kabriolet přímo pro vaše potřeby? Pojďme se na výběr kabrioletu podívat více v detailu.

„Cabro“ pro zábavu a image

Pokud jste opravdoví fajnšmekři a chcete mít v kabriu brutální sílu, pak jsou zde „Ameriky“. Ford Mustang ve verzi 5.0 GT je jistě tou pravou volbou pro Vás. A nejen Ford Mustang, jsou zde i Mercedesy AMG, BMW 340i , 335i nebo pokud právě nemáte miliony na kontě, tak i starší BMW udělá radost. BMW Z4 jako zde. Jen mějte na paměti, že v případě Fordu Mustang můžete dost často koupit „transformera“ po totální havárii z USA. Na video o „Amerikách“ se podívejte zde. Pokud netoužíte po abnormálním výkonu a stačí Vám normální sportovní výkon, pak si jistě vyberete z nabídky evropských výrobců.

Kabriolet se silným motorem? Ford Mustang? Dost často po totálni havárii. Mujdovoz.cz

Kabriolet a rozumná zábava?

Do téhle sekce řadím všechny cabria typu Mazda MX5 nebo Fiat 124 Spider. Jsou to téměř dvojčata, která se liší jen v některých detailech. Mazda MX5 má jiný motor a novější převodovku. Fiat používá 1.4 Turbo benzín, který funguje a má starší „mazďáckou“ převodovku bez vibrací. Nevýhodou těchto roadstrů je fakt, že jsou jen dvou místné a v případě Fiatu máte jen plátěnou střechu. Ale pokud máte garáž, tak bez problémů. U Mazdy máte na výběr 2 varianty střech – pevná s označením RF a plátěnou. Pokud vás zajímají dvou místné roadstry, tak nemohu opomenout Mercedes Benz SLK.

Velký kabriolet na dovolenou?

Pokud hledáte auto bez střechy a navíc tak nějak více na pohodu a praktičnost, tak se podívejte mimo jiné výrobce na Mercedes Benz třídy E, který Vám představím i v našem videu. V tomhle videu ukazuji, jak se s autem jezdí, jakou má spotřebu, co se za 2 roky vlastnictví tohoto auta servisovalo a zda-li dokáže i kabriolet býti praktickým autem. Podle mého ano, dokáže.

Nafta v cabru?

Podle mého to dává smysl….výkonu máte na rozdávání a přitom máte rozumnou spotřebu a v případě Mercedesu máte k dispozici i krásný zvuk šestiválce. Kroutící moment? Vysoký. Zrychlení? Raz dva.

Dovoz nejen kabrioletu rádi s Vámi zařídíme.

Máte i jiné dotazy ke kabrioletům? Zavolejte nám.

Těšíme se na hovor a setkání.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat