Jak na registraci auta z Německa?

Registrace vozidla z Německa?

Jak moc je složitá registrace vozidla dovezeného z Německa?

Jak na registraci vozidla z Německa? Někteří lidé mají zbytečné obavy z registrace dovezeného auta z Německa. Nicméně zažil jsem i v minulém roce lidi, kterým někdo dovezl auto ze zahraničí no a tihle nešťastníci mě a zřejmě nejen mě, ale i konkurenci volali, že nemohou auto přihlásit. Proč? Nemají kompletní doklady a co teď mají dělat….Samozřejmě dovozce auta měl vypnutý telefon, proč asi. 🙂

Jak na registraci vozidla z Německa?

Auto musí mít kompletní doklady a zajedete na STK. První vaše kroky povedou dovozu auta z Německa na STK. Tam vám buď udělají jen evidenční kontrolu a nebo dovozovou STK.

Auto musí mít vždy kompletní doklady. Nejlepší máte, pokud se dopředu u prodejce auta informujete, zda-li jsou k autu doklady. Ne , nedělám si legraci a myslím to smrtelně vážně.

Také jsem nevěřil tomu, že se najdou „střelci“, kteří koupí auto z Německa bez dokladů, aniž by třeba jejich zaslání měli smluvně ošetřené apod. Takové případy se mohou stát, jako, že třeba jsou doklady zastavené v bance apod. to je na delší vyprávění.

Má dovezené auto COC list?

Pokud má dovezené auto COC list, tak máte levnější dovozovou technickou kontrolu. COC je bílý papír, je to „rodný list“ auta. Na COC najdete vin auta, váhy, rozměry apod.

U některých aut mohou být například problémy, že v Německu jsou na autě jiná kola, která tam jsou naprosto legálně, ale v ČR takové auto neprojde STK, neboť nejsou zapsána v TP nebo COC. Němci uznávají homologaci kol od výrobce al.kol pro daný typ auta a tím to pro ně končí. V ČR tím bohužel začínají problémy. Je to jeden případ ze sta, ale občas se to může stát. Samozřejmě, vše se dá vyřešit.

Nemá dovezené auto COC list?

Pokud COC auto nemá, tak se také nic neděje, jen máte asi o 1000 Kč dražší dovozovou STK, neboť se musí udělat český výpis technický údajů pro dovezené auto. Pokud si někdo doveze nějakou raritu, např. nějakou „Ameriku“ , která v ČR nebyla nikdy registrována apod., tak to může být problém a řeší se to celé jinak. U 90% aut bude vše bez problémů.

Na dopravní úřad jen s pojištěním

Jakmile máte po evidenční kontrole popř. dovozové STK, tak jdete na dopravní úřad.

Než půjdete na dopravní inspektorát, přihlásit auto k registraci v ČR, tak musíte mít povinné ručení. Je to stejné, jako, když si koupíte ojeté auto v ČR. Také musíte mít platné pojištění.

Celý proces registrace auta z Německa je opravdu snadný, zvládají jej i klientky, kterým jsem dovezl auto. A pokud někdo neví, tak jim vše nahraju do hlasovky, kam mají jít a co mají dělat a vždy to „klaplo“.

Co tedy dělat po dovozu auta do ČR?

Po dovozu auta jdete na STK, pak si auto pojistíte a jdete na dopravní inspektorát. To je vše, to je celé.

Jo a prosím vás podstatný detail. S autem, které chcete přihlašovat, tak nejezděte na úřad. Vezmou vám tam doklady a vy se nemáte čím prokázat v případě silniční kontroly. No a pak máte zbytečný problém a záleží jen na shovívavosti kontrolujícího policisty.

Hledáte bezproblémový dovoz auta? Zavolejte mě. J&J

P.S. Pokud vás zajímají auta, která jsem s klienty dovezl, tak zde jsou.

Mohlo by vás zajímat