Honda CRV geniálně praktické auto

Honda CRV benzín nebo diesel? Honda CRV patří mezi oblíbená auta pro dovoz. Dnes se podíváme na 2 generace, které jsou nejvíce poptávaná a s výběrem dobrého motoru, velice spolehlivá auta typu SUV.

1. Honda CRV model 2010 – 2012

Tahle generace prošla „faceliftem“, nicméně změny pozná opravdový fanda značky, ale jsou tam a jsou příjemné. Honda CRV již v téhle generaci je kus auta a mě osobně se líbí a skvěle se s ní jezdí.

Honda CRV benzín nebo diesel?

Diesel od Hondy? Všemi deseti!!!2.2 Dtec 11O kw ve spojení s automatickou a nebo manuální převodovkou. A nebo benzínový dvoulitr, taktéž spojený s automatem či manuálem.

Oblíbenost této generace pramení ze spolehlivosti motorů, z dostatku vnitřního prostoru a celkového využití interiéru. Perfektní jízdní vlastnosti, kultivovaný a spolehlivý diesel, který si vyvíjela samotná Honda. Ano Honda si svůj turbodiesel vyvíjela sama, na rozdíl od Toyoty, která ve stejné době začala spolupracovat s BMW a moc dobře to nedopadlo.

Honda má úplně jiný diesel – jede svižně, je spolehlivý a je kultivovaný. Aby novému majiteli dobře fungoval, potřebuje měnit kvalitní olej, lít do něj kvalitní naftu popř. aditiva a chovat se k němu při studených startech jako člověk. V Německu nejsou výjimečné nájezdy s 350 tisíci km a více. Pohon 4X4 není permanentní, ale má přepínatelnou zadní nápravu při prokluzu předních kol. Ceny i starších aut v dobrém stavu jsou relativně vysoké, ale zase na druhou stranu má to svůj důvod, neboť jsou spolehlivá. Honda CRV i v téhle generaci je pohodlné, dobře odhlučněné auto, nabízí dostatek místa pro posádku, veliký zavazadlový prostor a spolehlivou Honďáckou techniku.

Honda CRV pro dovoz od roku 2013 – 2017

Od roku 2013 se Honda CRV nabízí v jiném a modernějším modelu. A je stejně skvělý, jako ten předchozí model. Došlo ke změně designu, došlo k ještě lepšímu odhlučnění a došlo ke změně v interiéru.

Jaký motor do Hondy CRV vybrat? Benzín, diesel?

I tahle generace nabízí dvoulitrový benzínový motor, který je spolehlivým strojem. Od německých dealerů značky nevím o žádném zásadním problému této motorizace.

Tenhle motor je pro klidnější jezdce, neboť na rozdíl od dieselů nemá žádný turbo efekt, spotřeba bude vyšší, ale ten, kdo nechce ve své Hondě diesel, to jistě neřeší. Naopak, pokud si budete chtít trošku užít dynamiky na okreskách, tak jej vytočte do vyšších otáček a pojede se vám moc hezky.

Honda CRV diesel?  2.2 DTEC 110 KW je sázka na jistotu!!! Ano, kupujte 2.2 Dtec 110 KW, ano ten vychvalovaný  a vyvíjený diesel od Hondy v předchozí generaci. A nebo jsou pak k dispozici modernější 1.6 Diesely. Ty mají buď jedno nebo 2 Turba.

Doporučuji Hondu CRV 1.6 s 1 Turbem. Proč? Protože právě prodejci značky Honda v Německu říkají, že 2 turba, nejsou nijak dobrá a dlouhodobě mohou způsobit problémy. Kupujte, pokud už někomu „prasklo těsnění pod hlavou“. Pokud ještě neprasklo, tak dvou turbovou CRV nekupujte, neboť to dříve či později, potká vás.

Zkrátka je to výsledek „dementní eKo“ motorářské doby…. malý objem + velký tlak = dříve či později problém pro motor a majitelovu peněženku.

Shrnutí

Proč si máte koupit auto jako je Honda CRV?

Honda CRV je skvělé auto pro aktivní lidi, pro rodiny. Krásně se řídí, má perfektní motory i podvozky, je spolehlivá. Ano v porovnání s koncernem, není uvnitř pro někoho taková „designovka“. Je to Japonec se vším všudy, ale i po letech vše jako celek funguje. Manuální převodovka je velmi přesná a její krátká dráha, vás bude při řazení bavit.

Hledáte dovoz Hondy CRV? Zavolejte mě a jdeme na to.

Pokud vás zajímají i jiná auta, která jsem s klienty dovezl, tak zde jsou.

Mohlo by vás zajímat