Povinné ručení a havarijní pojištění – pořádně

Povinné ručení a havarijní pojištění je základem i pro dovoz aut

Povinné ručení a havarijní pojištění jsou v dnešní době nutný základ pro klidné cestování v neklidné době. Na silnicích jsou dnes a denně menší či bohužel větší autonehody. A jak se říká, dokud nejde o život, nejde vlastně o nic. To je podle mého 100% pravda. Jaké jsou v pojistkách rozdíly?

Povinné ručení a havarijní pojištění?

V dnešní době existuje hromada online srovnávačů na autopojištění, jenže mají pár nedostatků. Jsou to velkovýrobny na pojištění. V nějakém open space prostoru pracuje X lidí a volají a sjednávají. Není čas řešit detail, kvalitu a opravdové klientské potřeby. Několikrát jsem se u našich klientů při dovozu auta z Německa setkal s opravdu fatálními nedostatky při sjednávání pojištění auta. Myslíte si, že u povinného ručení není co zkazit? Opravdu 200 Kč za rok Vám stojí za to, abyste spláceli miliony při nějaké nehodě? Nestraším nikoho. Jen konstatuji.

Co je havarjiní pojištění a kolik stojí?

Havarijní pojištění kryje škody, pokud Vy sami o sobě nabouráte své vlastní auto. Kryje i jiné škody jako je vandalismus, odcizení atd. většinou se jedná o balíčky pojišťoven. Ale pozor! Opět na online srovnávači jednou řekli klientovi, že si nepotřebuje uzavírat havarijní pojištění, pokud mu někdo odře auto na parkovišti, že prý to jde z pojistky toho, kdo auto poškodil. To ano, ale co když ten dotyčný odjede a vy viníka nenajdete? Což je tedy podle mého více pravděpodobné. Osobně se mě to stalo na mém autě. Někdo mi způsobil škodu na autě za 28 000 Kč!!! A vše pojišťovna hradila z havarijního pojištění auta. Pokud bych jej neměl, mám smůlu a musel bych si danou škodu na autě zaplatit sám.

Na co si dávat pozor při havarijním pojištění?

Na havarijní pojištění už potřebujete opravdového odborníka, který dané problematice opravdu rozumí! A taková osoba nebude sedět na online pojištění aut nebo srovnávači.

Ceny dílů, autoskel atd….vše musíte zjistit a správně nastavit.

Kalkulačka havarijního pojištění?

Kalkulačka havarijního pojištění je skvělá věc. Je to dobrý sluha, ale zlý pán. Lidé se upnou na nejnižší cenu a již nevidí, že v daném produktu nic není. Je to prázdná skříňka. Nebo je tam nízké plnění a nebo je tam 10 jiných ALE, které opravdu nehrají ve prospěch klienta. Je to jako se vším.

Chcete kvalitní havarijní pojištění? Musíte si připlatit. Né moc, ale málo dělá hodně. V opačném případě při sebemenší autonehodě zapláčete. Poté budete nadávat na pojišťovny. A víte co Vám na to řeknu? Danou havarijní pojistku s Vámi uzavíral nějaký jouda, který dané věci nerozuměl.

Cena havarijního pojištění? Cena neodpovídá značce auta

Opel Insignia měl, takovouto autonehodu, podle mého nic vážného. Řidič Insignie nehodu nezpůsobil, nikomu se nic nestalo, zkrátka “plechy“. O to překvapenější jsem byl, když autoservis vyhodnotil tuhle opravu na cenu přes 750 000 Kč!!! Tudíž totální škoda. Opravdu si chcete sjednávat nejlevnější autopojištění a havarijní pojištění na trhu? Dobré pojištění poznáte, až ho potřebujete. Jenže! Až k tomu dojde, tak abyste se nedivili…. Opel je běžná značka auta. Autoservis danou škodu auta ohodnotil takhle. Jaký je rozdíl v cenách pojištění? Většinou je rozdíl v cenách autopojištění jen pár tisíc za rok. Ceny oprav jsou ve stovkách tisíc. Je to obrovský nepoměr.

Jak probíhá dovoz Opelu Insignia? Biturbo vs. 128 KW Diesel. Porovnání zde ve dvou videích:

Povinné ručení a havarijní pojištění u Mujdovoz.cz

Po těhle zkušenostech spolupracujeme se svými specialisty na autopojištění. Přes našeho externího partnera. A můžete nám věřit, že to jsou lidé, kteří na srovnávačích autopojištění opravdu nepracují a mají odbornost a dané problematice rozumí.

Dovoz aut z Německa s jistotou kvalitního autopojištění.

Těšíme se na setkání při dovozu auta s Vámi.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat