Ford S max z mobile.de až na podruhé,ale vyplatilo se 👌👌👌

Ford S-max z mobile.de? Pro nás běžná záležitost, jenže jeden dovoz nešel úplně podle očekávání. V dnešním blogu chci popsat, jak jsme dojeli za prodejcem v Německu na Forda Smax z mobile.de, který byl za velmi dobrou cenu a jak jsme se za 5 minut otočili na místě a jeli zpět a hledali jsme jiné auto vhodné pro dovoz.

Ford S-max z Mobile.de

Tahle situace se nám nestala minimálně 2 roky. Máme 100% úspěšnost při dovozech aut, neboť jsme velice opatrní na komunikaci s prodejci v Německu. Musí splňit naše požadavky ohledně aut, ale jak se říká lidem do hlavy nevidíte.

Klient z Brna poptal dovoz auta z Německa u Mujdovoz. Hledali jsme Ford S-max, novější model, neboť klient měl staršího Smaxe a byl s autem spokojený. Jenže jak už to tak bývá, odešla mu převodovka POWERSHIFT a ve Fordu vyčíslili opravu na 120 000 Kč.

Tudíž usoudil, že opravovat staré auto nemá význam a, že půjde do novějšího. Nějakou dobu jsme hledali a obvolávali vhodná auta. Až nakonec jsme našli jednoho pěkného S-maxe u Stuttgartu. Servis jen Ford, byl nebouraný a v pěkném stavu.

Olej u Fordu bez výměny oleje

A tohle je přesně kámen úrazu. Ford má celoživotní náplně v převodovkách a ty je zrátka zabijou. A přesně tohle se stalo u černého S-maxe, který měl najeto 190 000 Km. Motor šel jak švýcary, ale jakmile jsme se rozjeli, tak převodovka dala jasně najevo, že to nejlepší, má již odsloužené. Po 5 kilometrech, jsme se otočili a jeli zpět do autobazaru.

Nová výzva Ford S max se slevou téměř 1000 Euro

Prodejce se omluvil, vrátil nám zálohu, kterou jsme zaslali a my jsme museli hledat jiné vhodné auto. Už jen to je férové jednání, že se netvářil, jako, že je to ojeté auto a co bychom chtěli, což mohl klidně udělat. Jenže!

My měli peníze a nikoliv auto. Dali jsme si pauzu a hledal jsem jiné vhodné adepty pro dovoz. Klient již říkal, že v pohodě, že se domluvíme na ceně, dá mě peníze za „dovoz“ a hotovo. Jenže já jsem nechtěl. Jsem zvyklý práci dokončovat. A Taky se povedlo. V 16.30 hod. jsem dorazili po celonoční jízdě k jednomu prodejci, který tvrdil, že má Ford S-maxe a že je technicky vč. převodovky v pořádku. A měl pravdu!!! 👍👍👍👍👍👍👍👍👍

S pocitem vysílení, totálního vyčerpání jsme v 18.00 hod. opouštěli prodejce v krásném, bílém Smaxu a já měl po celodenním ježdění po Německu pocit spokojenosti, že jsem splnil to, co klient od Mujdovoz očekával!

Ale jak říkám, asi se nemůžeme zlobit na daného prodejce s původním S-maxem. Neboť mu auto dovezli jeho řidiči, kterým je nějaká závada na autě „někde“. Ti to jen odřídí, dostanou zaplaceno a jdou domů. Prodejci nyní vznikl problém, neboť má nefunkční auto. Hold riziko podnikání.

Z černého je krásný bílý

Klient z Brna má naproti tomu krásného bílého Forda Smax, který je venitř jako nový! 👍👍👍

Ani se člověku nechce věřit, že je to rodinné auto se 180 Tisíci kilometry, že ano? Kupujete Forda? Opla v automatu? Okamžitě po nákupu vylijte olej z převodovek. A co se Forda týče, vyhnul bych se benzínovým ecoboostům. V minulém článku jsem psal, že o daných motorech nejsou nějaké zlé zvěsti jak u starších tak novějších modelů. Starší modely a 1.6 ecoboosty jsou problémy pověstné a údajně u novějších by měl mít Ford vše vychytané, ale nemá. Jsou to šunty! Mají konstrukční vady a je jen otázkou času, kdy se projeví.

Hledáte nejen dovozce, ale především i partnery pro dovoz auta?

Kontaktujte nás, rádi zařídíme auto i Vám.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat