Ford Mondeo MK4, proč jej chtít?

Ford Mondeo MK4 je ojeté auto, které je vychytané a je velice příjemné na cestování. Netrpí některými bolestmi svých předchůdců ze „stáje“ Ford a za výborný poměr cena vs. výkon získáváte opravdu hodně muziky. Ve svém době bylo nové Mondeo přímým konkurentem Volkswagenu Passat. U ojetin je to celé trošku jinak.

Kombi od VW si drží cenu, je častěji více „dolítaný“, než Mondeo. Passat je těžší vybrat. Vybrat tak, aby bylo auto opravdu v dobrém stavu a mělo průhlednou historii. Passat je v daném roce dražší atd. Je otázkou, zda-li je to oprávněné. Mondeo i Passat jsou pohodlná auta. Nabízejí dostatek vnítřního prostoru. Mají dostatečně veliký zavazadlový prostor. Zbytek je o osobní prefernci budoucího majitele.

Ford Mondeo MK4 pro mamču 2 kluků

Podobně o svém dalším autě přemýšlela i skvělá klientka ze Slovenska, žijící v ČR o svém příštím autě. Doposud jezdila „starým“ Fordem Focus, ale ten se již pomalu, ale jistě odporoučí na automobilový hřbitov nejen vlivem koroze.

Právě koroze byl veliký strašák, neboť pokud někomu řeknete, že kupujete Forda, tak první co lidi napadadne je koroze. Řeknu to takhle. Spodek auta, bude mít povrchovou korozi, neboť podovzkové díly jsou z plechu apod. Tudíž tam něco bude téměř vždy. Ale to se dá ošetřit. Podobně jsou na tom Mazdy a jiní. Koroze karoserie jako taková se u téhle generace nevyskytuje nijak více, než např. u jiných značek aut. Vynechávám opravené bouračky apod.

Tohle mondeo je důkazem toho, že na karoserii to lze i bez koroze.

Jaký motor pro Mondeo?

Klientka si v tomto případě vybrala dvoulitrový turbodiesel o výkonu 103 KW. Ano v dnešní době, kdy se všichni výrobci předháněji ve výkonec na papíře, tak to nepůsobí nijak dynamicky. Věřte mě, že 103 KW úplně stačí na běžné jěždění. Důkazem je i videjko, na jehož konci uvidíte elasticitu motoru na dálnici při zařazeném 6.stupni.

Z mého pohledu se jednalo o velice hezké a zachovalé Mondeo. Klientka byla velice ráda, že se nám podařilo sehnat takové zachovalé auto. Výbava byla dostečná, nikoliv však plná. Mondeo nemělo Adblue.  Velmi příjemný společník na cesty. Za cenu hluboko pod 10 000 Euro určitě!

Hledáte dovoz auta z Německa bez lží a řečí kolem?
Zavolejte nebo napište email.

Těšíme se!

Jiří Janíček

Mohlo by vás zajímat