11 let starý Ford Mondeo

Dovoz aut z Německa je většinou pro lidi, kteří hledají auta v rozpočtu od 200 Tisíc Kč do x milionů, neboť si chtějí koupit auto, které v ČR není k sehnání. Nejčastěji to jsou různé Audi, BMW, ale i třeba Porsche nebo Aston Martin.

Nicméně jsou i lidé, kteří chtějí hezké auto pro svou rodinu a momentálně si nemohou dovolit dát za ojeté auto více jak 200 tisíc korun. Takový nějaký příběh byl i u tohoto dovozu auta značky Ford Mondeo.

Požadavky na Ford Mondeo?

Benzínový motor o objemu dvou litrů. Karoserie typu kombi. A aspoň nějaká slušná výbava. Myslím si, že se vše povedlo….podařilo se sehnat krásný Ford Mondeo, po prvním majiteli od dealera Toyoty. Forda dal původní majitel na protiúčet a koupil si novou Toyotu.

Ford Mondeo, jaký je?

Ford Mondeo z roku 2010 je příjemný společník na cesty a nemějte z něj obavy. Je to tiché, prostorné a dostatečně dynamické a úsporné rodinné auto. Ano čtete správně…úsporné.

Sám mám s tímto motorem bohaté zkušenosti. Jste schopni s ním jezdit reálně do 7,5 litrů na 100 kilometrů. Při snaze o úsporu i méně. Není problém jet za 11 litrů, ale pokud jedete jako vyrovnaný člověk a ne jako psychopat stylem brzda plyn, otáčky do červeného a opět brzda, tak těch 7,5l je reálných.

Zavazadlový prostor je obrovský, tudíž pokud hledáte právě veliký zavazadlový prostor, tak Ford Mondeo je tajný tip.

Neduhy Mondea?

Občas koroze. Typicky je to na spodku vozidla a pokud někdo stříkal nějakou část auta, tak dříve či později může začít kvést i spravovaná část. Nicméně pokud je to jen povrchová koroze, tak není problém a časným zásahem můžete další rozrůstání korozi zastavit.

Je to Ford tzn. občas může pozlobit nějaká elektronická součástka, ale to je dnes u většiny aut téměř standard. Takové BMW by mohlo vyprávět :-).

Ford Mondeo? Není důvod se ho bát

Motoricky, převodově a hlavně podvozkově s tímto autem nebývají větší problémy než se srovnatelnými auty. Jízda s ním Vás bude bavit. Hlavní konkurentem v dané třídě a ceně je např. Mazda 6 nebo Toyota Avensis. Ano i Škoda Octavia nebo Volkswagen Passat, ale tam je jiný hororový příběh s benzínovými motory.

Hledáte dobré auto pro rodinu? Zavolejte mě a seženeme jej.

Mohlo by vás zajímat