Jak by neměl dovoz auta vypadat

Dovoz vozidel ze zahraničí v České televizi

Dnes jsem se koukl na archiv pořadu Černé ovce České televize, kde je reportáž o tom, jak si jistá paní nechala zařídit dovoz auta z Německa.

Dovoz vozidla z Německa, kde se stala chyba?

Těch chyb při dovozu auta bylo několik.

V kostce celý příběh. Paní požadovala vůz Mazda 6, jejíž cena byla o 100 tisíc výhodnější, než je trh. Nechala si auto dovézt, nicméně později se ukázalo, že auto bylo odcizeno z Norska a vůz nemůže být registrován v ČR. Po „papírové válce“ se auto podařilo v ČR registrovat.

Kde za Mujdovoz udělala paní při dovozu auta ze zahraničí chybu?

  • Už to, že je auto o 100 Tisíc levnější, než je trh, je podezřelé a hodně naivní. Takovým inzerátům se Mujdovoz vyhýbá. Výslovně od takových inzerátů každého zájemce o dovoz auta zrazujeme.
  • Paní dala zálohu 225 tisíc na dovoz auta dopředu.
  • Chyba dovozce… byli na něčem se zájemkyní o dovoz auta domluvení a ten to nedodržel, tohle bychom si k nikomu nedovolili, neboť dovozce auta měl údajně z místa nákupu paní volat.
  • Údajně po dovozu auta měla paní jen kopii! technického průkazu.

Dovoz vozidel ze zahraničí s Mujdovoz?

  • Nevozíme „cenově podstřelené“ auta. Každá cena má svůj důvod.
  • Nepožadujeme po nikom zálohy dopředu.
  • Klient jede s námi, pokud si to nemůže dovolit, tak vždy z místa v zahraničí voláme, fotíme, natáčíme auto na video, kontrolujeme doklady, identifikátory vozidel.
  • Vždy ze zahraničí odjíždíme s originálními doklady k vozidlu a nikoliv kopiemi vč. kupní smlouvy k vozidlu, kde je jasně napsáno, kdo auto prodává, za kolik auto bylo pořízeno, tzn. naprosto transparentní cesta pro auto z dovozu.

Auto z dovozu = Kupní smlouva, cena, adresa prodejce, tečka.

Nutno podotknout, že zde byla i chyba dovozce, neboť pokud se ukázalo, že auto bylo kradené, neboť kupuji nejlevnější auto v celé Evropě, tak mám přece s prodávajícím smlouvu a mohu rozporovat původ vozidla potažmo navrácení peněz???!!!

Proč alespoň tohle dovozce aut pro paní neudělal? To je mě záhadou… Pokud si někdo myslí, že se mu to s ojetým autem s původem z ČR stát nemůže, tak věřte, že může…, navíc v ČR hrozí u ojetých aut exekuce, zástavy apod. Z tohoto pohledu je dovoz ze zahraničí stále zajímavější varianta, pokud se vše udělá tak, jak má.

Pokud máte zájem o transparentní dovoz vozidla ze zahraničí, kontaktujte nás.

Mohlo by vás zajímat