Dovoz Volkswagen Passat?

Přemýšlíte nad dovozem Volkswagen Passat od roku 2010?

I v době, která je bohatá na různá auta typu SUV nebo Crossoverů má Volkswagen Passat stále své místo ve střední třídě.

Dovoz Volkswagen Passat?

U auta typu Volkswagen Passat je nutné mít na paměti jednu důležitou věc. Tyhle auta prostě jezdí…a jezdí hodně. Jsou to velice oblíbené manažerské vozy, které nemají problém za rok najezdit to co někdo v ČR za 10 let.

Je to extrém, ale nepočítejte příliš s tím, že 2.0TDI Volkswagen Passat, který bude starý 6 let, tak bude mít najeto 80 tis.km, teda pokud nestál půl roku v karosárně. A nebo může mít tak nízký nájezd, ale bude za cenu na kterou lidé z ČR nejsou příliš zvyklí, neboť i zde platí, že kvalita zná svou cenu.

Volkswagen Passat v různých karosářských provedeních

Na výběr máme z několika variant karoserií. Nejčastěji to jsou vozy Volkswagen Passat kombi, ten kdo si potrpí na limuzíny, tak má možnost koupit klasický sedan nebo velice atraktivní variantu Passat CC. Nicméně nutno podotknout, že nastupovat a vystupovat do CC je za trest. Ale, pokud v něm budou jezdit 2 pasažeři, tak proč ne.

Co se zpracování týče, tak u aut od roku výroby 2010 není co řešit. Vše je německy čisté, nikde nic nevrže. Co se bezpečnosti týče, tak auta mají v základní výbavě min. 6 airbagů, auto dostalo 5 hvězdiček při nárazových testech a v novějších autech je řada systémů, které ulehčují jízdu.

Jaký vybrat motor pro Volkswagen Passat?

V ČR je jednoznačně nejoblíbenější 2.0 TDI pro svou dynamiku a spotřebu. Ve své podstatě je to motor vhodný k doporučení, nicméně co se benzínových variant týká, tak u aut od roku 2011 se není důvod bát i benzínových variant, např. 1.8 se 160 koňmi dokáže překvapit. Volkswagen Passat je možno i koupit ve variant CNG, což je další možná varianta, která dává smysl pro lidi, kteří hodně jezdí.

Jak hodnotí Volkswagen Passat Dekra?  Ta už je přísnější…

Podle německé Dekry, Volkswagen Passat zase taková hitparáda není. Auta s nájezdem kolem 50 až 100 tis.km jsou v naprostém průměru závad na motoru, podvozku, brzdovém systému či elektroinstalaci.

V kategorii nájezdu 100 000km až 150 000 Km je už na tom Volkswagen Passat lépe a ve zmiňovaných kategoriích je na tom lépe než je průměr. Jinými slovy u passatu skoro platí, více kilometrů, méně závad 🙂 

Dovoz Volkswagen Passat je vždy o konkrétním autě, musí byt u něj jasná historie, doklady, servisní úkony atd. Navíc tyto vozy jsou často po větší či menší kolizi, poněvadž jsou denně na cestách. Jen v ČR koupíte zázraky, které nebourají 🙂 a nebo jsou původem z ČR s vymláceným podvozkem z nějaké firmy.

Tip. Pokud hledáte auto pro rodinu a nepotřebujete či nevyužijete naftu, kupte si benzínovou variantu po nějaké rodince a auto Vám bude dlouho sloužit, se vším samozřejmě rádi pomůžeme. Kontaktujte

Mohlo by vás zajímat