Dovoz Plug in Hybrid? A to je co…?

Než začnu psát další příběh dovezeného auta, tak upřesním jednu věc, neboť bych si tipl, že tak 90% lidí má chaos v hlavě, co je hybrid a co plug in hybrid. Ale chápu, že pro některé neznalce je to stejně jedno, protože to jsou auta, tak dobrá akorát pro nějaké „ekologické teroristy“

Co je Hybrid?

Hybrid je auto, které má spalovací motor a baterie. Nikde se nic nenabíjí, auto nenajede např. 20 km na elektřinu. Baterie ve vozidle slouží jen jako podpůrný prostředek pro to, aby auto jelo ekonomicky, mělo skvělé zrychlení a aby bylo ekologické co se emisí týče. Kulturisti berou steroidy, staré ženy si do sebe píchají chemii proto, aby vypadaly mladě, a Toyota má baterie, tak to je hybrid v autě 🙂

 

Co je Plug In Hybrid?

Plug In Hybrid je vozidlo, které funguje na stejném principu jako hybrid, jen se dá nabít z elektrické sítě a navíc umí jet i např. 20 km čistě na elektřinu, někdy i více, pokud k tomu koupíte určený vůz.

Tak to jen tak pro začátek, no a právě jsme dovezli jednoho krásného Plug in Hybrida od Toyoty, jak jinak než Toyota Prius Plug in Hybrid. Jednalo se o vůz z Holandska, vozidlo bylo v plné výbavě vč. xenonů, kožených sedadel, JBL hudby atd.  S klientem jsme se domluvili, že pro auto poletíme a zpátky pojedeme v Toyotě.

Dovoz Toyota Prius Plug in Hybrid letecky

Jak jsme se domluvili, tak jsme vše zrealizovali. Z Prahy šup do Eindhovenu, na letišti nás už čekal řidič, který nás dovezl k prodejci. Auto vypadalo a jelo velmi dobře, takže jsme vše zaplatili a Abfahrt. (německy odjezd 🙂 )

Toyota Hybrid patří i na dálnice

Podstatná věc mě u hybridů v ČR vadí. Téměř ve všech motoristických pořadech je hybrid chápan jako něco co nejede, jako něco co je dobré jen na jízdu kolem komínu a do obchodu.

Toyota Prius 160 km/h ohne Problem

S tímhle plug in hybridem jsme ujeli něco přes 800 km, jeli jsme tak nějak svižněji přes Německo tzn. 150 až 160 km/h na tempomat se spotřebou kolem 5,4 až 5,6 Litrů. Ukažte mě jiné auto, které s atmosférickým benzínovým motorem o objemu 1.8 tohle zajede. Žádná turba, žádný nesmyslný downsizing apod.  Neznám takové :-).

A to je důvod proč chtít hybrida… Dnes jsme se snažil se svým Priusem Hybridem, nikoliv plug in Hybridem jet normálně do centra Ostravy a zpět. Výsledek spotřeby je na foto 🙂 Taxikáři, co takhle začít jezdit těmito auty? :-), tak jak to dělají všude v Evropě…

 

Mohlo by vás zajímat