Koupě a dovoz rodinného auta z Německa

Rodina je z mého pohledu, takový typický snový autobazarový zákazník, který koupí cokoliv, neboť se mu „nakuká“ cokoliv.

Většinové požadavky rodiny na ojeté auto? Ať je to levné, má to dost místa, je to co nejnovější a má to ideálně do 120 tisíc km najeto.

Abychom si rozuměli, nemyslím to špatně a plně to chápu, neboť nemají s ojetými auty zkušenosti. Já jít do stavební firmy, že chci postavit dům, tak jsem na tom stejně, poněvadž tomu vůbec nerozumím a uvěřím všemu kdo mi co řekne.

Cesta do pekel s levnou ojetinou

Občasné požadavky na ojetá auta z Německa pro rodinu. „ Sháním 7 místné rodinné auto, rok 2012 a novější, diesel, do 120 tisíc km, cena kolem 160 tisíc kč. Máte něco v nabídce?“  Za prvé v nabídce máme celou Evropu s ojetými auty, neboť my nejsme autobazar 🙂 , nýbrž zprostředkovatel dovozu auta.

Co mě stále i po takové době, kterou se v této branži pohybuji udivuje, že někdo chce za tyhle peníze Ford Galaxy, Ford Smax nebo Opel Zafira Tourer. To je totéž, jako já s analogií domu, bych chtěl za milion korun postavit dvoupatrový zděný domek… Prostě to nejde. Tečka, je mi líto.

Za tyto peníze i na chaotickém českém trhu koupíte auta typu Chevrolet Orlando, Dacia Lodgy, Logan či jak se to vůbec jmenuje 🙂 atd. A taková auta opravdu nechcete mít doma, neboť nenabízí vůbec nic zajímavého, vč. spolehlivosti, pohodlí či bezpečnosti.

Ohledně ojeté Dacie, nabízím jedem článek o ojetém autě. A tím bych to asi navždy uzavřel.

Řešení ojetého auta pro rodinu?

Pokud nemá rodina finance na auta za 300 tisíc apod., což chápu, neboť mají hypotéky, často druhý z partnerů je na mateřské apod. Tak bych šel na pořízení ojetého auta jinak. Jak?

Možný pohled pro dovoz rodinného auta z Německa

První překvapení o zájemce ojetého auta. Neřešil bych rok výroby. Proč? Mám to auto pro rodinu a není prioritou jestli to bude 2014 nebo 2011. Nehledě na to, že auta budou povětšinu úplně stejná. Neřešil bych ani výrobce auta a šel bych „selským“ uživatelským stylem.

Potřebuji 7 míst? Potřebuji diesel? V případě opravy kdo a kde mě to opraví? Jak se dají sehnat díly na dané auto? Hlavně bych nekupoval žádnou „raritu či exotiku“ v ceně kolem 160 až 200 tisíc kč určitě ne.

7 míst, diesel, místo pro rodinu?

Kolem 160 až 190 tisíci Kč bych uvažoval nad auty typu. Peugeot 807 100 KW hdi v manuálu nebo identický Citroen C8. Pěkná auta se dají pořídit kolem 170 tisíc kč, nejsou tak „profláknutá“ jako Volkswagen Sharan a nemají tolik za sebou. Píši zde o rodinných autech typu MPV, nikoliv kombících, kterou jsou prostorově jinde, spíše nikde 🙂 .

Místa je uvnitř pro posádku požehnaně, Peugeot i Citroen je velmi pohodlné a poslední motory jsou úsporné, dynamické i spolehlivé.

Chcete nějaké rodinné auto s benzínovým motorem? Pak Mazda 5, Toyota Corolla Verso a máte klid. Jeden tajný tip na rodinné auto. Pro spoustu lidí je to „Japonec“, Peugeot nebo Citroen „Francouz“, což řada lidí nechce. Proč? Nevím. Já měl obě varianty delší dobu a obě bez problémů.

Nikdy nekupujte tyto ojetá auta

Určitě bych si nekoupil v benzínu  Peugeota 5008, Citroena Picasso apod. Jak to někteří lidé často chtějí, navíc často s robotizovanou převodovkou. Pokud máte bokem po nákupu auta 100 tisíc korun stranou na případné opravy, tak „klidně“, nad takovými variantami uvažujte 🙂 .  Ojetých aut, kterým se vyhnout obloukem je více…, zavolejte a vše pro dovoz auta probereme.

Dnes to zakončím svým oblíbeným rčením… Každé ojeté auto se může pokazit, nicméně jsou modely, kde jdete opravářskému štěstí naproti a za tím si stojím. Vím, že jdu proti proudu, že řada dovozců aut i prodejců ojetých aut nad každým autem co si vyberete, Vám řeknou, jak je to super, jen ať mají „kšeft“.  Jenže oni opravy platit nebudou. Pokud někdo chce slyšet můj bezvýznamný názor 🙂 , tak mu jej řeknu. Všichni jsme dospělí, máme občanské průkazy a každý ať si jezdí v tom v čem si jeho srdce žádá.

Mohlo by vás zajímat