Prodej ojetého vozu s certifikátem?

Prodej auta s certifikátem?

Tak jsem se dnes opět nechal přemluvit jedním kamarádem, abych s ním zašel do jednoho autocentra s ojetými vozy. Že prý tam mají pěkné BMW pětkové řady v benzínu a on by ho chtěl koupit.

„Proč ti jej nemůžu přivést“ ? Zeptal jsme se logicky…, na čež se mě dostalo odpovědi, že je hrozně zaneprázdněný a nemá čas lítat se mnou do Německa. A taky, proč si jej bude kupovat v Německu, když toto auto je také z Německa a je už v ČR,  tak co na tom nechápu a proč by pro něj měl jet?

Každý umí něco…my umíme auta

Viděl jsem, že nemá smysl mu cokoliv vysvětlovat. Prostě „ajťák“…. co sedí v kanceláři a řeší si svoje serverové věci a autům vůbec, ale vůbec nerozumí. (Bez urážky pro všechny IT specialisty ).

Každý rozumíme něčemu… Jen si vzpomínám, že před rokem jsem si chtěl koupit nový notebook a dostal jsem dvou hodinový výklad o tom, co by nový stroj měl obsahovat… Tak jen pro porovnání, protože v počítačích jsem zase úplná lama já.

Ale Ok…jdeme na to.

Koupě ojetého BMW s certifikátem?

Dojeli jsme na místo. BMW  stálo vedle E Mercedesa, který se chudák krčil v rohu prodejní plochy …asi proto, že podle mě měl najeto tak dvakrát kolem zeměkoule a tak tam stál asi proto, ať nedělá ostudu.

Přišel ochotný prodejce, energický, usměvavý, prostě sympaťák, jako že fakt bez ironie. Zašel ochotně pro klíčky, auto jsme předběžně prohlédli a jeli jsme se projet. Na tachometru svítilo něco kolem 155 000Km.

Sedačka řidiče podle mě měla tak dvojnásob a nebo předchozí majitel byl Krkovička z večerníčku s 200 kilo váhy, protože za měkkost polstrování by se nemusel stydět ani Renault Laguna.

BMW radost z jízdy

Auto dle slov prodejce jede hezky, nikde netahá a perfektně brzdí, což se potvrdilo. V duchu jsem si řekl, že je to príma, nicméně BMW často jezdí hezky i ve 400 tisících kilometrech, natož v 155. Dojeli jsme zpět na prodejní plochu…

Ojeté Auto s původem? Ano

A pak to přišlo…. Začal jsem se ptát já.

Má otázka: „bylo auto bourané“ ? Odpověď „nevím asi nebylo“. Tak proč je zadní blatník v jiném odstínu než zbytek auta? A odstává zadní lampa?

Reakce prodejce, kde? Ukažte? Zajdu se zeptat kolegy….Taaaaakže Bazingaaa…No tak bylo „ťuklé“ , ale jen na růžek pravého boku. Takže o nic nejde.

Což může být pravda, ale proč tedy původně tvrdil, že bourané nebylo?

Fajn, pokračujeme s otázkami dále….

 Auto je dovoz nebo původem z ČR?

Auto je z ČR však vidíte, že má českou SPZ. OK asi jsem se špatně vyjádřil, odkud je auto dovezené?  Noooo…. před rokem z Německa.

Ahá, takže je to dovoz?. ANO, tak víte jak, přece jen v Německu jsou auta v lepším stavu, než v ČR.  No aspoň na něčem jsme se shodli.

Má auto servisku nebo elektronickou servisní knihu?

Ano, má servisku…V servisní knize byly nějaké záznamy, ale určitě né z BMW a pak jen vstupní prohlídka z bazaru v ČR. Ale auto má certifikát, který prokáže pravost najetých kilometrů, pokud máte pochybnosti.

Svatý grál “Certifikát s doložením kilometrů“

Jak se říká to nejlepší na konec. Prodejce se vytasil s certifikátem, který měl deklarovat skutečné kilometry a tím mě měl posadit na zadek, protože jak sám říkal, „aby nebylo pochyb o tom, že auto není „stáhlé“

No a byla legrace….Cár A4 papíru, kde nebylo napsáno vůbec, ale vůbec nic, jen nějaká „sofistikovaná“ tabulka s časovou osou a hodnotami KM a vin auta s rokem uvedení do provozu.

První záznam byl v roce 2016, kdy auto mělo mít najeto 142 000 KM a to předpokládám byla první technická v ČR po dovozu z Německa. To šedé co není vidět, je na listu napsaný  text „Neověřené období“.  Takže celá doba, kdy auto bylo v Německu je bez kontroly….Takže k čemu to je?

Sečteno podtrženo auto s certifikátem

  • Auto, jak se později ukázalo , bylo dovezeno z oblasti, kde se jezdí pro auta na „kšeft“, prostě překladiště.
  • Bylo silněji bouráno na pravý zadek, ale celkem blbě spravené.
  • Kolik mělo najeto kilometrů ví asi jen bůh a ten, kdo to do ČR jako bouračku dovezl, pak spravil a prodal do výkupu.

 

Takže tak… a příběh je u konce.

Byl to vůz s certifikátem prokazující pravost kilometrů… Protože Češi milují auta s certifikáty a serviskami, tak proč jim je k autům nenabídnout…., že?

I kamarád pochopil, že tady cesta nepovede… a mám se mu prý po nějaké pětce kouknout.

Jeho slova… „rezignuji, měl jsi pravdu, něco mi sežeň do 250 tisíc Kč, už to nebudu řešit a ztrácet čas ježděním po všech čertech“

Mohlo by vás zajímat