Dovoz Mercedes třídy E…Má to smysl?

Dovoz Mercedes třídy E ?

Stejně jako jeho předchůdci, tak i „éčkový“ Mercedes s označením W212 patří mezi oblíbená auta dovezená z Německa. Nabízejí velmi dobrý komfort, v západních zemích jsou oblíbeným autem pro movitější firemní flotily a osobní přepravce.

Mercedes nabízí hodně variant karoserie

Koupě Mercedesu třídy E je vstupem do vyšší automobilové společnosti. Jeho karosářské varianty jsou sedan, kombi označované jako T model, kupé a nebo kabriolet.

Jaký motor pro ojetý Mercedes vybrat?

Už základní motorizace ať už v dieselu nebo v benzínu odvádějí svou práci velmi dobře. Ten kdo vyžaduje vyšší kulturu chodu motoru, zvolí 6 válce. Oblíbená je i motorizace 350 Bluetec, která si především v Německu drží svou cenu, neboť splňuje Euro 6. Ke komfortu Mercedesu patří samozřejmě automatická převodovka, ačkoliv některé modely lze koupit i s manuální převodovkou

Uvnitř dovezeného Mercedesu jako v bavlnce

Zpracování auta i interiéru je na velice dobré úrovni. Pro pocit opravdového luxusu je vhodnější zvolit variantu Elegance. Vypisovat prvky i ostatních výbav by bylo na dlouho…můžete mít v autě vše, pokud to někdo zaplatí. Ať již to jsou odvětrávaná sedadla, bixenony, adaptivní tempomat, hlídání jízdních pruhů atd…

Mercedes je kvalita a na ojetém autě nepoznáte, jestli má najeto 100, 200 nebo 400 tisíc kilometrů. Viz první 3 fotky Mercedesu s najetými 400 tisíci.km – jeho cena kolem 7800 euro. Poslední fotky jsou s autem, jehož nájezd je pouze 40 tis.km – cena více než dvojnásobná.

Dovoz Mercedesu na vzduchu nebo s klasickým podvozkem?

Je to jako plout velikou lodí na vlnách. Vzduchový podvozek umí vyžehlit nejednu českou rozbitou okresku i D1. Sériový podvozek nenabízí logicky takový komfort, ale i základní odpružení nabídne nebývalý komfort a možná se i vzduchového podvozku s označením Airmatic rádi vzdáte, neboť airmatic je opravdu vyšší level jízdního komfortu.

Motory pro dovezený Mercedes?

Mercedes nabízí hodně motorizací… Zjednodušme to.

220 CDI je velmi dobrý motor 400 nm. Při 1400 ot/min, nízká spotřeba.

benzín E 200 bude také stačit na normální ježdění, ten kdo chce řádit, nechť vyzkouší např E400 – 244 kw výkon hovoří asi za vše.

Nicméně mějme na paměti jednu věc. Je to Mercedes…kvalita, komfort, spolehlivost. Není to sportovní náčiní, pokud si jej nekoupíte v AMG.

Všeobecně jsou doporučovanými modely auta od roku 2013, kdy došlo k faceliftu. V tomto případě se bavíme o cenách, která nejsou pro normální smrtelníky dosažitelné a akceptovatelné. A tak jsou žádanějšími ojetými vozy auta kolem roku 2010 až 2011. Tady bych chtěl upozornit, že i Mercedes měl z počátku produkce problémy se vstřikovači u dieselových aut.

Ojetý Mercedes E na STK?

Dekra hodnotí Mercedes E např. modelový rok 2009 jako auto, které je výrazně lepší, než je průměr dané třídy v oblastech motorů, podvozku, elektroinstalace.

Kde je průměrný, tak to jsou brzdy. Bavíme se zde o kategorii s nájezdem 150 až 200 tisíc kilometrů, poněvadž tohle některá auta zvládnou i za rok svého života.

Ještě jedna věc 🙂 . Auto pohání zadní náprava, kdo hledá ojetý vůz s pohonem 4X4, musí šáhnout po autech s označením 4matic. Označení Airmatic značí jak jsme již zmiňoval auto na „vzduchovém“ podvozku.

Ceny náhradních dílů na ojetý Mercedes E 220 CDI Limuzína 120 KW

Brzdové kotouče na přední nápravu kolem 2tis.kč

Brzdové destičky taktéž na přední nápravu kolem 2 tis.Kč

Vzduchový filtr kolem 1300 Kč

Olejový filtr se dá pořídit kolem 400 Kč

Přední tlumič kolem 3 tis. kč

Hvězda stále září, chcete také zařídit dovoz podobného auta? Budeme se těšit.

Mohlo by vás zajímat