Dovoz Honda Accord z Německa kolem 100 tisíc Kč?

 

Ojeté auto z dovozu za cca 100 tisíc Kč?

 

Oslovil nás klient, který požadoval vůz cca kolem 100 tisíc korun. Přiznám se, že téměř vždy jsem k takovým poptávkám skeptický, neboť  vozy v této cenové relaci mají již hodně za sebou a mohou být jen jezdící pokladničkou. Bavíme se o opravdových autech…a nikoliv o jedničkových fábiích apod. Nicméně byl jsem příjemně překvapený, že si klient vybral Hondu Accord. Hondu požadoval v dieselu v ceně kolem 4500 euro. Takže jak to dopadlo?

Honda Accord Diesel?

No a proč ne? Ačkoliv diesel v této cenové relaci se většinou rovná na 80% past pro budoucího kupujícího (Passaty, Superby, Audiny budou mít najeto astronomické porce kilometrů) A past u Hondy? Ale no tak…

Honda v dieselu kolem kilometrové porce hodně přes cca 200 tisíc kilometrů může mít občas problémy se vstřikovači. No jo, jenže jaký diesel ne, že ano? A druhá stránka věci je, že jsem neslyšel v Německu o nekvalitní naftě, že by díky tomu umíraly motory Hondy. To, že někdo v ČR lije naftu ze sudů do Hondy, tak potom s případnými opravami dobře mu tak. Tím jsem asi s potenciálními poruchami i u této dieselové motorizace skončil. Máte jiné zkušenosti? Nebo potvrdíte zde uvedené? Napište nám. Typická bolest u Hondy Accord všeobecně téhle generace je vedení k servo řízení, nicméně tady už vše bylo opraveno. Prostě nikdo není dokonalý, až na Toyotu prius, ta je 🙂

Jak vypadala Honda Accord ?

 

Jednalo se o rok 2006, najeto kolem 160 tisíc km. Vůz byl po třetím majiteli, prodával soukromý prodejce. Technicky auto vypadalo v pořádku, motor, převodovka, klimatizace atd. vše fungovalo nikde nic na palubní desce nesvítilo apod. Problémem všeobecně u japonských aut z tohoto roku výroby může být koroze. I zde byla, ale jen mírná povrchová na blatnících, jinak se to zdálo v pořádku a tady vše spraví jeden šikovný lakýrník za pár peněz.

Nutnosti, které bych já osobně udělal

Vždycky jak se koupí ojeté auto je třeba pořítat s nějakými investicemi, tak to prostě je. U tého Hondy bych vyměnil brzdy, kompletně vyčistil interiér vč. klimatizačního vedení, vyměnil olej a všechny filtry. To je vše…

Nic víc tohle auto i v ceně kolem 100 tisíc korun podle mě nebude vyžadovat a potřebovat. Tohle auto mělo zimní i letní sadu pneu. Mimochodem podle mě hliníková kola k Hondě padly jako ulité, nemyslíte?

Ojetý Accord je v ČR nedoceněný

Honda Accord je podle mě nedoceněné ojeté auto v české Republice, stejně jako Toyota Avensis nebo Mazda 6, ačkoliv Mazdy 6 jsou celkem na našich silnicích již vidět. Honda Accord se jako nová prodávala ve stejné třídě jako Ford Mondeo, VW Passat apod.

Srovnávat jízdu a spolehlivost Passatů v ceně do 150 tisíc kč s Hondou Accord opravdu nebudu, neboť jsme úplně jinde vč. jízdy. Myslím ve prospěch Hondy.

Především Honda bude mít na 80% naprosto jasnou historii. Passat? Good Luck… ve výběru. Ford Mondeo je podvozkově na tom velice dobře, jen tomu stále něco chybí…

Chybí tomu být jiný…a v tom je Honda Accord geniální tip na ojetý vůz za rozumnou cenu. Stejně jak jsem naši zkušenost začínal, tak jí i ukončím. Bavíme se zde o plnohodnotném rodinném autě, neboť Honda Accord se dělala i ve verzi kombi. A veřte že její zavazadlový prostor jen tak nezaplníte… Chcete také pro sebe kvalitní a spolehlivý ojetý vůz? Pak Honda Accord je jistě tajný tip a my Vám ji rádi dovezeme, kontaktujte nás.

Mohlo by vás zajímat