Dovoz Ford Smax nebo Opel Zafira Tourer? Oba…

Dovoz Ford Smax, Opel Zafira?

Asi tak nějak možná uvažovali klienti shánějící větší rodinná auta. Rozpočet měly obě rodiny téměř stejný, nicméně různé požadavky na své nové vozy a taky jsme dovezli různá auta, nicméně obě mají něco „do sebe“. Ani jedni klienti nechtěli VW, takže tím se nám okruh zůžil a myslím, že velice dobře.

Dovoz Opel Zafira Tourer

Klient z Prahy požadoval 7 místné auto s dieselovým motorem s pěknou výbavou. Vybrali jsme velice zajímavé auto. Opel Zafira tourer se silnější motorizací 121Kw, od prvního majitele, koupená u ofic.dealera Opel. Auto mělo takovou výbavu , že VW za tyhle peníze může jen závidět a brečet. Sám jsem tohle auto měl jen v automatu asi 8 měsíců a byl jsem s ním naprosto spokojený. Údržba? Jen nafta…nic víc.  Ten, kdo pomlouvá tyto vozy, tak měl podle mého buď smůlu na konkrétní auto a nebo jen šíří pomluvy o něčem co nezná.

Co nabízí Opel Zafira tourer uvnitř?  Skvělá sedadla, perfektní výbavu, bixenony, které když v noci zapnete, tak máte denní světlo.  Variabilita interiéru, parkovací kameru atd…je toho prostě moc. Spotřeba?  Vč. dálnice do 6,7 Litrů a to si myslím, že je hodně hezké na auto, které sice vypadá jako MPV, ale díky skvělému podvozku to může „natřít“ na okresce kdejakému osobáku.

Dovoz Ford Smax

Jednalo se o vůz z roku 2013, najeto 176 tis.km, 2.0 TDCi. Auto velikostně jinde než Opel Zafira Tourer, je to prostě kus auta, není tak kompaktní, nicméně je zase vzdušnější.

Má velice pohodlné sedadla, velice tichý chod motoru a příkladné odhlučnění prostoru pro posádku. Spotřeba byla vč. dálnic někde kolem 6,1 Litrů. Tento vůz neměl tak bohatou výbavu, nicméně svým majitelům bude stejně jako Zafira Tourer dlouho sloužit. Jak volal sám klient…, ani jeho technik nechápal v jakém stavu to auto je, když vezmeme v potaz přes 170 tis.km.  Opět se potvrzuje to co říkám celou dobu. Neřešte kilometry, řešte kdo s autem jezdil a řešte předně stav auta!

Interiéry v perfektním stavu

Bonus za oba vozy byl v podobě naprosto perfektních a udržovaných interiérů. Podle mě v obou autech musely jezdit postavičky z filmu „Ať žijí duchové“, neboť interiéry byly v naprosto top udržovaném stavu, žádné odřeniny, rýhy…nic.

Dovoz MPV pro rodinu?

Opel i Ford mezi některými lidmi nemají zrovna dobrou pověst, nicméně myslím si, že každá automobilka má ve své produkci modely na které by nejraději zapomenula. Ale tady jsme jinde…. Ford na Smax a Opel na Zafiru Tourer určitě nezapomenou, neboť to jsou v dané cenové kategorii skvělá auta.

Obě auta perfektně jezdí, mají velkorysý vnitřní prostor, bezpečnost, variabilitu. Jako bonus jsou spolehlivá a ekonomická.  Ani po 1000 kilometrech Vás ani z jednoho auta nebudou bolet záda, pokud ano, tak máte velký zdravotní problém 🙂 , nicméně za to už auta nemohou.

Mohlo by vás zajímat