Dovoz Ford Galaxy, Ford S-Max?

Hledáte rodinné auto, kde budete mít hodně místa pro rodinu, agilní komfortní podvozek, ticho jako v autě střední třídy? Pak je pro Vás Ford Galaxy nebo Ford S-Max možná ideální rodinné auto.

Motor pro Galaxy nebo S-maxe ?

K daným vozům se nejlépe hodí dvoulitrový turbodiesel. Ty nabízejí výkony od 115 koní do 163 koní.  Upřímně, 140 koňová verze bohatě pro rodinné cestování dostačuje a odmění se spotřebou kolem 6 až 7 litry nafty na 100km.  Jen je tady jeden problémek, na který upozorňuji í v Německu na Dekře.

Filtr pevných částic…. Není třeba se ho bát, jen auto občas vytáhněte i na delší výlet, aby se motor hezky „protáhl“ a filtr pročistil. Zkrátka to není auto na každodenní popojížďky po městě nebo s dětma do školky a když už, tak jej nechte aspoň běžet, než ratolesti vyprovodíte 🙂 Tohle doporučuji u všech dieselů s filtrem a nikoliv jen tady.

Galaxy je „krabice“, S-max více sexy

Tak to prostě je a je otázkou osobního vkusu, který z těch dvou aut upřednostníte. Ford Galaxy je větší krabice, za to nabídne více místa i v zadní části auta nebo pro objemné předměty v zavazadlovém prostoru.

Ford S-Max je vzadu trošku v zadní části zkosený, proto do něj nenaložíte objemné předměty jako do Forda Galaxy, nicméně pokud nepodnikáte ve výrobě nábytku nebo nestěhujete piána, tak to běžnému uživateli může být úplně jedno 🙂

Ford interiéry umí!

Zpracování obou Fordů je na velmi dobré úrovni. Pryč jsou doby, kdy to tak nějak vrzalo, hučelo apod. Tyhle vozy od roku 2009 nebo 2010 jsou velmi dobře zpracované, nikde nic nechrastí, odhlučnění od okolního světa je na velmi, ale opravdu velmi dobré, když vezmeme v potaz velikost auta  „malého rodinného autobusu“. Bezpečnost je velmi dobrá : ABS, ESP, řada airbagů je standart. Nabízí se i možnost xenonů, adaptivního tempomatu apod., nicméně tohle je výbava již dražších vozů.

Galaxy VS. S-max podvozkově?

Galaxy je více do pohody, měkčí, komfortnější. S-max je naproti tomu tvrdší, nicméně oba vozy stejnou zatáčku projedou s jistotou, jen S-max se u toho nebude pohupovat. Brzdy mají oba vozy velmi dobré, daň za větší hmotnost automobilů je větší „spotřeba“ brzdových destiček, pokud budete jezdit a brzdit jako Fitipaldi.

Jaký motor doporučit?

Jak říkají Němci s dvoulitrem 140 PS není problém, 320 N.M točivý moment bohatě stačí, 170 to jede také a zkrátka to všechno funguje. Mohu jen potvrdit, neboť jsem s jedním Smaxem jel z Německa 800km. Byla to velmi příjemná cesta. Kdo hledá benzín, může sáhnout po 1.6 ecoboostu, nicméně je to relativně „nový motor“ a není nijak odzkoušený, takže nevíme jak jezdí.

Pokud má někdo s tímhle motorem zkušenosi, nechť klidně napíše. Dvoulitrový turbodiesel je odzkoušený držák.  Motorizaci 1.6 TDCi bych se já osobně vyhnul, ale je to můj názor.

Závěr Dekry ohledně Fordů GALAXY nebo S-Max?

Ford S-max i Ford Galaxy jsou dle dekry v nájezdu kolem 100 až 150 tis.km lepší než je průměr třídy v oblasti motoru, elektroinstalace, podvozku i brzd. Tudíž se těchto kandidátu do rodinné „garáže“ netřeba bát. Hledáte podobný vůz?

Mohlo by vás zajímat