Dovoz BMW 325i

Oslovil nás klient z Ostravy, který měl zájem o dovoz BMW trojkové řady. Jeho podmínkou bylo, aby to byl benzín a aby to byl ještě poctivý motor od BMW tzn. řadový šestiválec.

Rozpočet na vůz nebyl bůhví jaký, nicméně klient neřešil rok výroby, ale chtěl řešit stav auta a cenu. Ano, pokud k tomu budete přistupovat jako on, tak za nás, je to ideální přístup a můžete mít hezké a dobré auto. Proč to takhle píšu?

Dovoz ideálně co nejnovějšího auta

Řada zájemců o dovoz auta řeší především rok výroby, aby bylo auto co nejnovější, ale ptám … proč na tom tak záleží? Vážně, proč se řeší rok výroby u aut?

Pokud pominu mediální kampaň, že v ČR máme vraky… Jaké vraky ptám se? 120 nebo Favorita ani Felicii jsem na silnici až na pár vyjímek neviděl ani nepamatuji a to, že má někdo auto z roku 2005 a funguje mu bez problémů, tak je na tom něco špatně?

Chci u dovozu auta, nejnovější auto

Pokud nekupujete zrovna např. Forda, který dělá různé „omlazovačky“ často, tak je dle mého názoru jedno, jestli máte auto z roku 2006 nebo 2008, poněvadž většina automobilek drží výrobu min.2 roky i déle. Například japonské vozy…model vyrobí a pokud vše funguje, tak výroba jede i 4 roky pořád se stejným modelem.

Zpět k dovozu BMW

Vybrali jsme společně jedno BMW 325i r.v  2006 najeto kolem 200 tis.km. Automatická klima, tempomat, parkovací čidla, originál AL.kola BMW, 2 klíče, serviska. Auto s jasným původem. Auto pocházelo z bazaru, předchozí majitel byl Němec. Tady je opět důležitý počet předchozích majitelů. Nevozíme BMW, které měly více jak 2 majitelé…tečka. Víme proč…

Pokud první majitel nebyl zrovna dealer BMW a pak 2 soukromníci, ale to je spíše vyjímka. Auto bylo stříklé na zadní část, ale opět…které 10 let staré BMW nebylo stříkáné….skoro všechny, nicméně o tom jsme již psal v minulých článcích.

Motoricky, perfektní auto, jelo nádherně, interiér zachovalý vše fungovalo.  Auto stálo do 130 tisíc Kč…. Není moc aut v dané ceně, které udělají svému majiteli tolik radosti.

Původně dovoz Škody Superb?

Klient původně uvažoval o Superbu, ale jak sám říkal, pak dostal rozum a koupil si auto, které je starší, ale bude fungovat bez větších problémů. Podle nás je to zralá úvaha…

Výkon je někde jinde než u Superbu, o jízdních vlastnostech u BMW je zbytečné se bavit…jede to okamžitě tam, kam pohnete volantem a česká obligátorní spotřeba? Myslím, že do 8,4 při normálním ježdění bez problémů. Nemá to DPF, Turba, naftové vstřiky a já nevím co všechno. Sám jsme kdysi měl BMW z roku 2002 E46 325 v benzínu a to auto bylo jedním slovem perfektní! Přejeme mnoho šťastných kilometrů.

Mohlo by vás zajímat