Dovoz auta ze Švýcarska – VTS

Nemůžete najít vhodné auto v Německu nebo v Belgii? Pak je poslední šance a tou je dovoz auta ze Švýcarska. Tak nějak by se dal shrnout i příběh klienta. A jeho Citroenu C2 VTS.  Klient měl naprosto jasno, jaké chce auto. Žádný poblázněný tunning a co možná nejvíce v původním stavu. No a to se povedlo.

Klient si našel auto ve Švýcarsku, prodejci jsem zavolal, vše vypadalo dobře, domluvila se cena a vyrazil jsem.

Celková trasa byla 2300 kilometrů, což vzhledem k faktu, že jsem musel jet s podvalníkem není nic moc, ale nedá se nic dělat 🙂 .

Švýcarsko pro dovoz aut

Již jsem psal v minulosti i u Hondy S2000, že Švýcarsko je specifická země a jezdí se zde pro rarity, které je klient ochotný zaplatit, neboť je třeba připočíst clo a daň nyní cca 26%. Ale! Výsledkem je, že koupíte hezká auta a to byl případ i tohohle drobečka.

Citroen C2 1.6 VTS

Auto bylo po holčině 97 ročník, auto z roku 2009, bylo po výměně rozvodů, v původním stavu až na pružiny. Klima, motor, převodovka vše fungovalo velmi hezky. Zkrátka motokára 🙂 .

Daň za původní stav byla „kosmetika“ na laku auta. Nicméně klientovi jsme vše popsal a s nákupem souhlasil. Motoricky a technicky nebylo co autu vytknout. Auto jelo krásně, reagovalo na každý pohyb volantu a bylo pekelně tvrdé a sedělo na cestě neskutečně. S prodejcem jsem se domluvil, aby k autu zdarma přidal zimní komplety, což původně nechtěl a požadoval za ně 300 CHF, ale povedlo se a už se balily do auta.

Pak nezbývalo, než auto naložit na podvalník a jupí do ČR. Jen při zpáteční cestě jsem strávil hodinu mezi celnicí, spedicí a tak pořád dokola, běháte jak pes…mazec, vůbec to kamioňákům nezávidím.

Pokud hledáte dovoz auta ze Švýcarska, jsem k dispozici 🙂

Mohlo by vás zajímat