Pozor na podovodné inzeráty

Pozor na „auta“ ze serverů

Dost často se nám stává, že zájemci o koupi auta ze zahraničí pošlou nereálné anebo minimálně podezřelé nabídky. Někteří již jsou dokonce s prodejcem v diskusi a najednou se ukáže x problémů!!!  V tom nejlepším případě se nic nestane, v horším případě přijde dotyčný občas o mailový účet… v nejhorším případě někomu tzv. naletí, když pošle zálohu kdo ví komu a kdo ví kam.

Že to není v dnešní době možné?

Tak to si opravdu nemyslím. Naposledy, asi tak před měsícem nám volala slečna, která si „zarezervovala“ výhodnou Audi A3.  Kupodivu se pak telefonní číslo už nikdy neozvalo…

Naštěstí poslala „jen“ 1000 euro.  Byť auto stálo 10 900 Euro… Audi A3 z roku 2017 s 35 tis.km… tak co k tomu dodat? Nekupte to 🙂 . Ano, byla to pro dotyčnou dražší životní zkušenost, nicméně známe případy, kdy takhle podobně lidé poslali i 5 tisíc euro a někdo dokonce plnou cenu za auto a pak nám takoví lidé volají se slzami v hlase co mají dělat…?

Neplaťte za něco,co jste neviděli

To auto neviděli, peníze poslali člověku, kterého neznají a jen věří v zázrak, že to všechno klapne a oni našli svatý grál mezi ojetými auty. Říkal jsem to již s dovolením několikrát…

Cenové zázraky u ojetých aut neexistují, každá cena má svůj důvod. Pořizovací cena vyjadřuje hodnotu auta. Klíčové slovo HODNOTA auta.

Je nízká cena? Pak je nízká hodnota auta a nikoliv naopak. U dovozu auta z Německa to často také není výjimkou. Pro auta do zahraničí se jezdí primárně kvůli stavu auta, úspora při pořízení ojetého vozidla je bonus, byť častý a příjemný.

Jak poznat podezřelý inzerát např. z Mobile.de nebo Autoscout.de?

Samozřejmě zahraničních serverů je několik desítek, nicméně tyto 2 patří k nejznámějším.

 

Jaké nabídky se vyplatí při výběru ojetého auta ignorovat?

 

  • Soukromá inzerce bez telefonního čísla – většinou se nikdo neozve a jen pro dovoz virtuálního auta ztrácíme čas.
  • Soukromá inzerce s podezřele levným autem – jedná se často o překupníky.
  • Autobazary v zahraničí ve „vyhlášených“ čtvrtích či městech jako je mimo jiné např. Berlín. Tímto netvrdím, že Berlín je špatně jako celek. Můj skromný odhad je, že min. 60% prodejců jsou bez legrace „šmelaři“ s ojetými auty z různých části světa. Takových míst je v Německu více, proto je dobré obrátit se na dovoz auta z Německa na nás.
  • Auta, kde je napsáno jen pro export.
  • Ojetá auta, kde je napsáno X majitelů, popř. je-li auto již z fotek podezřelé. Různé „tuningářské“ doplňky. Popisek v inzerátu typu „všechno super“ atd.
  • Věci, na které si dávat pozor, je při dovozu auta z Německa více. Sdělte nám svá přání a našim úkolem bude je sladit s aktuální nabídkou na západ od našich hranic. To je naše skvělá práce. Těšíme se na spolupráci.

Mohlo by vás zajímat