Férovost jednání při dovozu auta

Prosíme všechny zájemce, kteří uvažují o pořízení nového auta ze zahraničí o jednu laskavost a lidskost.

Lidé, než se rozhodnou pro „nějaké“ auto, které si koupí, tak vybírají…to je normální. Jen žádáme o jednu laskavost. Auto, které si plánujete koupit a společně jej vybereme, tak prosím si prvně ujasněte, zda například jedno nebo druhé auto již je poslední top variantou, které chcete přes mujdovoz.cz ověřit. My je ověříme dle našich standardních postupů vč. originál dokladů, servisních knih, protokolů z technických ze zahraničí atd. Nicméně je vhodné, aby to byly opravdu poslední 2 varianty výběru.

Proč je to důležité i v zahraničí prodejci nemají čas na to, aby někomu do České Republiky posílali doklady, fotky servisních knih, technických záznamů a my se pak ani neozvali, neboť klient čirou náhodou přišel na to, že ještě musí prodat svoje staré auto někam do bazaru nebo výkupu a až to bude aktuální, tak se „určitě“ ozve.

Je to opravdu neseriózní jednání a sami takové jednání nemáme rádi, neboť se prodejci musíme identifikovat webem, IČ apod. A jak si myslíte, že daný prodejce zareaguje, pokud mu například za měsíc zavoláme na jiné auto pro jiného klienta? Který o jeho auto bude opravdu stát a bude mít na nákup připravené peníze.  Ano, tipujete správně, pošle nás do patřičných míst a nutno podotknout, že právem.

Pokud já sobě jedu do Německa či Holandska pro auto, tak vím přesně, jaký typ auta sháním, kolik za něj chci utratit. Pak už jen ověřím historii, stejně jako ji ověřujeme klientům. Ano, čtete správně, postupujeme naprosto stejně, ať již jedeme pro auto sobě, svým přátelům nebo lidem, které vidíme poprvé v životě. Pokládáme to za seriózní jednání vůči všem lidem. Jak se říká „bez peněz do hospody nelez „ a totéž platí u pořízení auta v zahraničí.

Nechceme zpoplatňovat naše služby za ověření aut, poněvadž by to nebylo fér k lidem, kteří to s dovozem auta myslí vážně, ale poslední dobou nám přijde, že jsme specialisté na ověřování historie aut. Ano umíme to, nikdy jsme nikoho neodmítli, ale žádáme všechny, aby našich služeb nikdo nezneužíval.  Obchodní vztah je o firmě a zákazníkovi, kde se férovost u firmy bere jako samozřejmost, ale co férovost ze strany zákazníka? Pokud máte svou firmu nebo živnost, tak jistě víte, o čem tady píšu.

Jeden příklad z ČR za všechny z poslední doby… oslovil nás jistý klient z Prahy, který chce dovést SAABA 9-3. Nicméně pán ještě nebyl na 100% rozhodnout, zda využije služeb mujdovoz.cz a dovozu auta ze zahraničí jako takového. Vydal se z Prahy na Jižní Moravu, kde měl vybrané 2 auta. Jedno auto, dle jeho slov byl naleštěný vrak, který je stále v inzerci. Druhý byl zarezervovaný pro někoho jiného, nicméně prodejci nepřišlo asi důležité říci klientovi, že auto je zablokované a ještě se k němu choval arogantně, resp. s ním nekomunikoval téměř vůbec. A klient „zabil“ víkend s cestováním a „vyhodil“ doslova minimálně 2 tis. korun za benzín. Ano takhle to může v ČR vypadat.  Pevně věříme tomu, že SAABA brzy najdete na stránkách mujdovoz.cz v sekci dovezené vozy.

Tento přístup se snažíme eliminovat na maximum, než vůbec do Německa vyrazíme. Ano i v Německu jsou nepoctiví prodejci, nicméně, již víme, kde se nachází a komu se vyhnout.  Ale NIKDY se nám nestalo, že bychom dojeli do Německa a auto by bylo rezervováno pro někoho jiného nebo, že by daný vůz, který prošel naší kontrolou, byl vrak. Ano jezdí se pro ojeté auta a nikoliv pro nové a z tohoto důvodu se v zahraničí například neřeší škrábanečky na karoserii, nebo že jsou sjeté pneumatiky, drobné poškození interiéru patří do stejné kategorie. Auto je spotřební věc. Vezměte si například svou 10 starou sedačku doma. Je ve stejném stavu jako jste jí před 10 lety koupili, nebo je částečně amortizovaná? A tak stejně je to s auty.

Mujdovoz.cz vám pomůže dovést zachovalý a ověřený vůz, můžete se spolehnout na 1 jistotu a tou je naše jednání. Preferujeme lidský a férový přístup při dovozu auta a totéž očekáváme od našich klientů.

Pokud někdo shání Škodu Octavii TDI 2008 se 100 tis. kilometry za 100 Tisíc korun, nemůžeme sloužit. Zázraky opravdu u dovozu aut neumíme, my vozíme auta s reálnými nájezdy nikoliv takové, jaké lidé v ČR vyžadují a co chtějí vidět na budíku auta.

Pak je sorta klientů, kteří věčně špekulují a budou špekulovat, co bude nejlepší varianta. Starší pán se s námi přel o to, že si raději koupí nový Hyundai za 240tisíc. Kč a nikoliv BMW řady 5, které původně chtěl za 300 Tisíc a nemusí nikam jezdit.  Pak nechť si jej koupí, každý má občanský průkaz a je zodpovědný sám za sebe. Jen je otázka, jak Hyundai obstojí při jeho cestách do Chorvatska, kam jezdí 3x ročně. Asi bych jel raději do Chorvatska BMW 525i v plné výbavě než Hyundaiem I20. Ale co člověk to jiný vkus a každý má na svůj názor plné právo. Ale je zde vidět ten kontrast lidského myšlení, kdy prvně někdo uvažuje nad luxusním výkonným autem BMW, nebo raději zvolí „lidové“ auto. Porovnáváme neporovnatelné.

Poslední věc na závěr k ověřování historie aut…není zadarmo. Mujdovoz.cz za ověřování aut platí někdy nemalé částky, pokud někdo chce ověřit 2 auta a pro jedno se rozhodne, je to v pořádku. Nechceme a nebudeme ověřování promítat do cen za naše služby, byť po telefonu, aby na tom byli „biti“ klienti co to s dovozem auta myslí vážně.

Jsme lidé a vždycky se s každým domluvíme…přejeme šťastné a bezpečné kilometry na cestách. Abyste se vždy se svými blízkými vrátili v pořádku domů, budeme rádi, pokud k cestování využijete vůz, který vám mujdovoz.cz doveze.

Mohlo by vás zajímat