Dovoz auta z Německa pro rodinu? Mazda 5

Dovoz Mazda 5?

Mazda 5 má za sebou přes deset let své existence, dvě generace, posuvné boční dveře a většinou dlouhou a spolehlivou výdrž. Navíc tohle auto pojme 7cestujících, má dobrý podvozek, spolehlivou jednoduchou techniku a velmi dobré benzínové motory.

Jaký motor pro Mazdu 5?

Diesely jsou dobré u jiných automobilek jako třeba FORD, Citroen, AUDI atd. pokud nekoupíte známé „průšviháře“, nicméně  Mazda se nenaučila diesely dělat a MAZDA 5 není vyjímka. Jsou zde časté problémy s turby a nebo s filtry pevných částic.

Benzín je cesta a dobrá cesta

Kdo chce mít klid a jen jezdit, nechť si zvolí benzínovou motorizaci. Spotřeba bude pořád v únosných mezích a s autem nebude problém. Spousta lidí při pořízení ojetého auta řeší spotřebu, ale to není hlavní výdaj. Hlavní je servis a údržba auta, pak člověk pochopí, proč by si měl koupit spolehlivé auto a nedívat se jen na to, jestli má auto dotykový displej uvnitř 🙂 

Jak funguje Mazda 5?

Jako každá Mazda, tak i Mazda 5 trpěla na korozi. Především v podvozkové části, u dvěří a lemů. Od druhé generace je problém vyřešen u první generace chce pečlivě vybírat, ale dají se sehnat hezká auta bez koroze.

Bezpečnost u Mazda 5?

Žádný problém 5 hevězdiček z pěti Euro-NCAP.

Podvozek je u Mazdy 5 dobrý, jen první generace byla náchylnější na již zmíněnou korozi, mohou se objevit hlučnější ložiska. Koupě druhé generace vše vyřeší, nicméně dovezli jsme pár vozidel Mazda 5 a u žádných nebyly tyhle problémy a byly i z roku 2005, víme jaká auta vybírat, nicméně vždy je to otázka peněz.

Závěr? Ojetá Mazda 5 ano!

Vybíráte Mazdu 5? Rozumná volba. Pak benzín a je jedno jestli 1.8 nebo 2.0, pocitově je 2.0 lepší volba, nicméně kdo s rodinou jezdí dle předpisů a jen občas to někde „pustí“ rychleji, tak stačí i 1.8. Od druhé generace  po roce 2010 nebude problém téměř s ničím.

Od roku 2013 proběhl facelift druhé generace. Cena? Kvalita něco stojí, proto jsou Mazdy 5 trošku dražší, než evropská konkurence. Model 2010 je dle dekry ve všech ohledech výrazně lepší než konkurence v dané třídě – Motor, brzdy, elektroinstalace, vnitřní prostor, pouze podvozek je průměr.

Mohlo by vás zajímat