Dovoz auta jen slušným lidem

Přiznám se, že jsem týden přemýšlel, zda-li mám napsat o tom jak se nejen k nám jistá klientka zachovala. Udělala si legraci ze třech lidí, jednoho reálně poškodila a pak se cítí „ještě na koni“, že ona vlastně s nikým nejednala. Ale ano, napsal jsem o tom, protože se s takovými lidmi nechci potkávat, volat jim a zařizovat jim auta ze zahraničí.

Prvotní kontakt pro dovoz auta

Vše probíhalo standardně. Paní zavolala, že potřebuje VW Tiguan. Pracuje v realitním byznysu, tak potřebovala něco novějšího, barva byla jedno, poněvadž auto by šlo do firemního celo polepu.

Vybral jsem několik vozů z toho se 1 opravdu výkonově cena vs. výbava povedl, neboť se jednalo o novější model,2.0 TDI s bixenony, navigací atd. najeto 81 tis.km, od soukromé osoby! Prostě pecka, takové auto chcete mít doma.

Vše jsem ověřil, vše sedělo, navíc mírná sleva. Oznámil jsem vše zájemkyni o dovoz auta a ona souhlasila, „ano, tohle auto chci“. Večer jsme ještě prohodili sms, co se bude dít dále po dovozu auta jako je evidenčka atd. Zeptala se mě, kolik bude tedy potřebovat peněz na auto a tím jsme se rozloučili.

Dovoz auta s řidičem se nekonal

Na druhý den jsem paní psal sms, ať mě pošle adresu, pro vyzvednutí peněz na auto. Paní požadovala službu dovoz auta bez její přítomnosti s druhým řidičem, že do zahraničí pro auto s námi nepojede, údajně z časových důvodů.

No a od té doby mě paní realitní makléřka nikdy nezvedla telefon…., jen napsala večer sms o tom, že peníze z banky nesehnala, neboť nenahlásila nadlimitní výběr. Tohle mě napsala večer v den odjezdu pro auto!!! chápete to?! Já ne… 🙁 Co je to za realiťačku, že tohle neví? Jak může prodávat domy za miliony?

Mám vybitý telefon, jsem nemocná, mám jednání …

Pak už proběhla jen sms komunikace ve stylu nemám čas zvednout telefon, prostě klasika u lhářů.…Navrhnul jsem jí, jiný termín pro dovoz auta. Například pro auto sjedeme místo ve ČT v sobotu, což se mě nehodilo, ale co se dá dělat…bez reakce…

Zkrátka zapírání, lhaní, mlžení a že ona s Němcem nikdy nejednala…. To je zřejmě standard jednání v realitním byznysu, ale mě se takové jednání hnusí! A vždy mě opravdu hodně naštve, pokud se potkám s takovými lidmi, ani nevíte jak.

 

Němec má auto na dvoře

Nejednalo se o německý autobazar, kde by nad tím mávli rukou a řekli by si, další blbec z Česka 🙂 . Němec – soukromá osoba čekal, že si auto odvezeme, odhlásil jej, odevzdal značky, zrušil pojištění, několikrát mi volal do ČR, jestli fakt přijedu a já logicky řekl, že ano, neboť mě nenapadlo, že realiťák neví, že pro nákup auta jsou potřeba peníze!

Němec se cítí logicky poškozený. Díky paní realitní makléřce, která to celé svým „kinder“ přístupem spískala nemůže auto používat, chtěl poslat 100 euro za odhlášku, pojistku, cestu na dopravní inspektorát, což je dle mého požadavek fér a je logický.

Jen nikoliv podle realitní makléřky, protože ona přeci s Němcem nikdy nejednala, neviděla ho a peníze mu posílat nebude. Takže 3X sláva etickému a slušnému jednání v realitním byznysu. Všem přeji, aby tuto paní nepotkali při prodeji domu za miliony. A pak, že branže ojetých aut je džungle 🙂 .

Mohlo by vás zajímat