Dovoz auta? Z Volva je Toyota

Dovoz auta Volvo nebo Toyota?

Dovoz auta aneb z Volva, Toyota? Asi tak nějak by se dal nazvat dnešní příběh. Přesně tohle se stalo skvělému mladšímu zájemci o dovoz auta z Německa z Plzně.

Požadavky pro dovoz auta?

Spolehlivost, nenáročnost provozu, příjemný jízdní projev. Původní požadavek byl Volvo V70, což je skvělý vůz pro rodinu. Volvo je bezpečné, jízdně příjemné a má velmi dobré odhlučnění, zkrátka Volvo …. jenže!

Dieselové Volvo klient nevyužije

Klient chtěl vzhledem ke svému užívání auta jen benzínovou verzi no a tady jsme narazili. Volvo V70 se základním motorem 2.0 je zkrátka lenochod.

Je možné koupit Volvo V70 např. s 2.5 Turbo benzínem, nicméně, pokud nemáte akcie nějaké ropné firmy, tak pro normálního člověka, který bere auto jako „věc“, je tato motorizace nesmysl. Volvo V70 je výborné auto, nicméně podle mého takovému autu sluší velmi dobré dieselové motory Volvo. Nicméně jak jsem již psal, pro klienta byl diesel uživatelsky špatně.

Řešení pro dovoz auta bylo na cestě

No a pak se mě klient po telefonu zeptal…. „co si myslím o Toyotě Avensis, popř. Mazdě 6“?  Že tyto vozidla jsou také na pořadu dne. No a bylo vymalováno 🙂 . Mě se ptát co si myslím o japonských autech je asi totéž, jako ptát se ryby co říká na čistou vodu. Sedl jsem k počítači, klientovi poslal 2 auta, vše obvolal, vybrali jsme jednu hezkou Toyotu Avensis a jelo se do Německa.

Dovoz Toyota Avensis 2012 1.8

Po příjezdu na nás čekala Toyota Avensis z roku 2012, 1.majitel, nízký nájezd km, měla opravované levé zadní dveře, nicméně to nám prodejce řekl dopředu, vše jsem na místě proměřil měřákem na lak a bez problémů. Toyota jela velmi hezky a nebylo co řešit.

Toyota Avensis 1.majitel, servis Toyota

Proč si koupit pro rodinu Toyotu Avensis? Toyota Avensis jede velmi hezky, pro rodinu má dostatek výbavy, místa a pohodlí. Zkrátka na nic si nehraje, nepotřebuje na sebe upoutávat výbavou, kterou použijete jednou nebo 2x a pak si ani nevzpomenete, že takovou věc v autě máte. Navíc motory 1.8 jsou velmi úsporné, reálná spotřeba na cestě domů byla 6.6 vč. německý dálnic. Benzínu…. Takže super :-)! Nejedná se o „pseudo turbo motor“. Je to klasický atmosférický benzínový motor.

Pokud hledáte dovoz auta s podobnými požadavky, jako sympatický Plzeňák 🙂 , Mujdovoz.cz je pro Vás k dispozici.

Mohlo by vás zajímat