Dovoz auta v době Koronaviru, video události…

Dovoz auta, prvně pohodička

12.3.2020 jsem zařizoval dovoz Toyoty Prius z Německa, bez přítomnosti klienta s podvalníkem. Měl to být standartní den a standartní dovoz auta z Německa.  Ten den byl  čtvrtek 12.3.2020… vše pohoda, krásné počasí…., teda po propršené noci, vše šlo bez problémů. Na pátek jsem měl domluvený oběd v Ostravě s mými přáteli z bývalé práce.

Dovoz auta aneb vše bylo jinak

Vše bylo najednou jinak. Vláda vydala v platnost nařízení, že omezí hraniční přechody apod. Já měl na sobotu a následující týden domluvené další dovozy aut, které byly zálohované. Tudíž, vše bylo jinak doslova a do písmene během minuty.…. Musel jsem vše přenastavit, přeobjednat, vykomunikovat apod…. zkrátka neříct si smůla, ale začít o to více pracovat, ať se to zařídí.

Z původní vyhlídkové jízdy se stala „akční“ jízda, kdy jsem musel vyřídit neplánovaně dovoz dvou! aut na pátek… v autě, na cestě, bez poznámek atd…a to vše se dělo ve čtvrtek kolem 13 hodin. Takže opravdu psychiatrie…neustálé hovory do Německa, klientovi, do Německa, klientovi….a tak asi 15x 🙂

Dovoz aut v pátek 13.3.2020

Povedlo se mě vše domluvit. Ať žije flexibilita!!! Já si dal nocleh v Praze na hotelu, aspoň jsem se trošku vyspal a nasnídal 🙂 . Klienti na dovoz aut byli fantastičtí, všichni byli z Prahy, tudíž aspoň jedno pozitivum na celé hurá akci 🙂 .

Domluvil jsem s nimi čas odjezdu na ráno 9.10 hod. z Letňan, neboť ještě museli vybrat  peníze na auto. Takhle pozdě jsem do Německa nikdy nejel… Během cesty jsme se dozvěděli, že po návratu z Německa máme všichni 14 denní karanténu.  Co naděláme…

Ptáte se mě, proč jsem tam jel a dovoz auta v době koronaviru nezrušil? Podívejte se na video

Ptáte se, jestli bych to udělal znovu? Proč jsem zájemce o dovoz aut neposlal do háje a neřekl smůla…sorry jako. Korona nikam se nejede…

Ano udělal bych to znovu… těch 3 500 km za dva dny…a bez váhaní. Vyšel jsem vstříc klientům i za cenu karantény… Ano udělal bych to znovu.

Bylo mě líto těch lidí, kteří měli zálohovaná auta a neměli by je jak dovést. Navíc v Německu při dovozu auta, kromě prodejce auta se kterým nejste v těsném kontaktu nepříjdete s nikým do styku…. Přijedete, koupíte, odjíždíte na dálnici. Tudíž minimální riziko.  Přijel jsem domů v sobotu 14.3.2020 v 7.32 hod. ráno a od té doby jsem doma a mám čas na čtení, cvičení a přemýšlení.

Víte co je paradox? Věděl jsem, že budou hranice 30 dnů zavřené, tudíž mám neplacenou dovolenou… a právě jsem chtěl třeba lidem v karanténě pomoc, vozit jim nákupy apod…. no a nakonec, sám karanténu mám 🙂 .

Ale jak říkáme na Ostravsku… „hlavně se z toho nepo.rat“ Vše všichni zvládneme, vím to, protože jsme rozumní!!!

Mohlo by vás zajímat