Jak vypadá pracovní den dovozce aut?

Jste již rozhodnutí pro dovoz auta? Někteří lidé mají různé představy o dovozcích aut.

Dovolte, abych Vám představil můj běžný pracovní den ve společnosti Mujdovoz. Za dovoz auta máme pro klientsky postavené ceny obsahující nadstandartní služby bez navýšení cen za kilometry, % z ceny auta.

Jak vypadá můj pracovní den v kanceláři?

Každý den vstávám kolem 6 hodin ráno. Den začínám ranním presem, nikoliv ze závislosti, jen mě zkrátka chutná malá silná káva.

Projedu zpravodajské servery vč. burzovních, neboť mě tato problematika zajímá a od cca 7 hodin se plně věnuji autům. Hledám vhodná ojetá či zánovní auta všem klientů, kteří napsali svou poptávku ze známých serverech jako je www.mobile.de nebo www.autoscout.de.

Dále využívám aukční portály, ikdyž tam je nabídka řekněme… občas prapodivná. Často hledám i u německých nebo holandských autobazarů, se kterými jsme již v minulosti přišli do kontaktu.

Dovoz auta je o volání a hledání

Německo není Ostrava 🙂 , tudíž v Německu většinou začínají prodejci aut zvedat telefony kolem 9hodiny ranní. No a dopoledne strávím tím, že obvolávám, zjišťuji stav aut a volám klientům, co jsem se o jejich autech dozvěděl.

Za dopoledne skoro vybiji mobilní telefon – to jen pro představu, kolik hovorů udělám.

Nejnáročnější den je pondělí. Lidé tráví víkendy u rodinných stolů a probírají, jaké auto pro dovoz vybrat. Je to logické, mí rodiče to v mém dětství měli stejně. Den, kdy se probíraly auta pro firmu či rodinu, byla sobota ráno.

Tohle všechno se děje, pokud jsem v kanceláři v Ostravě a pokud nejsem na cestách.

Jak vypadá reálný dovoz auta?

Tak to je kapitola sama pro sebe… hodná zfilmování.

Klientské zásady pro dovoz auta s Mujdovoz?

  • Klient nebude nikam jezdit, já jej vyzvednu kdekoliv v ČR.
  • Jedu bezpečně – v noci, v zimě, v létě, předvídám.
  • Čas vyzvednutí je pro mě svatý a dodržím jej za jakýchkoliv okolností. Pokud ne, volám drobné zpoždění cca 10 až 15 minut. Většinou vlivem D1 apod. Bohužel….
  • Koupě auta je událost, na kterou se lidé mají těšit a já proto dělám maximum, abych to vše zpříjemnil.
  • Jasně daná cena za dovoz auta, žádné % z pořizovacích cen apod.
  • S klienty jedu zpět do ČR, dodržujeme pauzy apod. Možnost druhého řidiče pro cestu zpět do ČR.

Zajet pro auta do Německa, je už jen pomyslná třešnička na dortu. To nejdůležitější se odehrává při kontrole dokladů apod. a pak až na místě.

Auto z dovozu musí mít určité parametry

Ano, mám svá kritéria, která musí každé ojeté auto splňovat, jako je původ ojetého auta, kompletní dokumenty k autu, počet majitelů, historie atd. Je toho moc. Na fotkách inzerátů si všímám detailů, které 80% zájemců o dovoz auta přehlídne.

Přidaná hodnota u dovozu auta

Víte, jak vnímám služby Mujdovoz?  Vnímám to tak, že za to si mě lidé platí. Platí mě za to, abych jim pomohl s výběrem auta z Německa. Nikoliv abych jen „tupě“ přikývl na dovoz každého „šrotu“, který mě někdo pošle v odkaze do mailu.

Věřím, že dnešním blogem na téma „Jak vypadá pracovní den dovozce aut“ jsem pomohl rozbít mnohé mýty o této krásné a náročné profesi. Mujdovoz není velká firma a nikdy nebude, nechci to tak.

Pro mě je to práce práce v marketingu, práce v reklamě, práce s lidmi na obou stranách obchodu – kupující, prodávající. Je to zodpovědnost za životy klientů, je to umění jet 24 hodin někam a v bezpečí dojet i zpět….

Mohlo by vás zajímat