Dovoz a recenze Volvo S60,V60

Dovoz a recenze Volvo S60, V60

Jak jezdí a jak funguje ojeté Volvo s označením S60 resp. V60?

Od roku 2010, dostalo Volvo S60 i kombi s označením V60.  V roce 2013 došlo k „faceliftu“ a celkovému vylepšení Volva, nicméně i auta před faceliftem jsou v zahraničí velmi, velmi žádané ojeté vozy a jejich kupující vědí proč jej chtějí.

Jaký motor pro Volvo vybrat?

Z benzínových variant to jsou vozy s označení T3 a T4 od roku 2015. Volvo s označením T6 je jen pro majitele benzínových stanic, neboť jejich spotřeba není nízká.

Z dieselových variant je zde např. D4 v provedení 4X4, který již splňuje Euro 6. Pokud je tohle auto pro zájemce drahé, tak zvolte Volvo s označením D3 se 150 koňmi. Proč? Je kultivovaný, má dostačující výkon a jezdí za pusu. Sám jsme měl zkušenost s tímhle motorem v jiných Volvech a je to velice příjemný společník pro cestování.

Volvo a karosářské varianty?

Volvo S60 zrovna neoplývá vnitřní prostorností, vezměte v potaz konkurenty. Co prostornost u limuzíny degraduje je svažující se zadní část, která ubírá prostor nad hlavami cestujících na zadních sedadlech. 380 litrů zavazadlového prostoru není taky nic moc v porovnání s konkurencí a kombi s 430 litry an tom není lépe. Tohle může být pro český národ problémek, neboť máme pověst národa, který potřebuje mít zavazadlový prostor velikosti menší dodávky 🙂 .

Jen se ptám…proč vlastně? Co v tom kufru vozíte? 🙂 Já tam mám třeba jen povinnou výbavu, olej, deštník… a pokud jedu někde na dovolenou, tak tam dám tašku nebo kufr a hotovo…jo a plážovou obuv 🙂 .

Zpracování a bezpečnost u Volva?

„nošení dříví do lesa“ Je to stejné, jako se zeptat, jestli se Vám, pokud jste muž líbila v 90. letech Cindy Crawford popřípadě Claudia Schiffer. Pokud jste žena, tak co říkáte na George Clooneyho nebo Brada Pitta? Zanechte již zasněnného výrazu ve Vašich tvářích :-). Přesně tak je to se zpracováním a bezpečností u Volva, patří to zkrátka k sobě.

 

Zpracování jen dokládá záměr automobilky, vyrábět auta na delší dobu a jen podtrhuje prémiový segment značky. Bezpečnost? Ale no tak…je to VOLVO! Tuhost karoserie, řada airbagů a různých bezpečnostních asistentů je standart.

Co říká na Volvo německá DEKRA?

Toll! Skvělé! S60 i V60 patří v posledních letech k tomu nejlepšímu co v dané třídě na dekru jezdí. Narůstající kilometrové nájezdy těchto modelů nijak autům neškodí a jsou ve všech ohledech výrazně lepší, než je průměr dané třídy – motor, elektroinstalace, koroze, brzdy, podvozek.

Výbavy?

Kinetic je základ – skoro vůbec v zahraničí není. Momentum nabízí lepší rádio, dešťový senzor, parkovací čidla. Summum nabízí kožené sedadla s elektrickým nastavením.

Chcete podobný vůz, který nebude mít každý, eliminujete riziko odcizení a především budete vybočovat z české šedi koncernových aut na českých silnicích? Pak jděte do Volva. Co se týká spolehlivosti a bezpečnosti, tak je Volvo králem.

Mohlo by vás zajímat