Rychlost při dovozu auta v praxi

Klient nás oslovil s požadavkem na dovoz auta pro rodinu. Sám si vybral Peugeot 807 v benzínu, což nás upřímně těší, neboť je vidět, že články na našem webu někdo čte a někdy si z nich někteří lidé vezmou naše zkušenosti s konkrétními vozidly k srdci.  A nedají jen na „nějaké“ testy , kde to záhadně vyhraje buď Škoda nebo VW.

Peugeot 807 je dobrá rodinná volba

Jednalo se o vůz Peugeot 807 z roku 2006 2.0i v benzínu s 103 KW motorem. Na vůz jsme zatelefonovali, vše s prodejcem domluvili, vč. servisní knihy, carpassu, atd…. Jednalo se o soukromého prodejce. Cena byla více než dobrá, neboť klient nepožadoval nijak extra výbavu.

Jak sám říkal, „mám to auto pro malé děti, takže je mě to úplně jedno, jen chci mít dost místa hlavně pro sebe, manželku a psa“, neboť děti jsou malé. Auto se vším vyšlo kolem 160 000 Kč, mělo najeto naprosto doložitelných 135 tis.km!!!, navíc bylo po větším servisu vč. rozvodů, výměně oleje, atd. Ano bylo na něm trošku kosmetických vad, ale nic co by se nedalo zkousnout na 12 let starém autě.

Dovoz auta z Belgie „nemám čas“

To „nejlepší na tom všem pro nás“ bylo to, že klient neměl čas jet s námi a vše muselo proběhnout dle jeho slov extrémně rychle. Zeptal se nás do telefonu, zvládnete to do zítřka? Naše reakce? Není problém! Poněvadž jsme čekali na rozhodnutí jiných klientů, jaké auta si vyberou, takže jsme měli čas vyrazit.

Objednali jsme si s kolegou letenky a tradá do Prahy na letiště. Neboť nic jiného rychlého než letadlo nás v danou chvíli nenapadlo 🙂 .  Let byl velice krátký, byť pilot by potřeboval ještě nějaký kurz létání nesoucí název, „ jak udržet letadlo aspoň 5 minut v jedné výšce“, neboť tak trhaný let nezažijete ani u nějakých somálských aerolinek, pokud nějaké mají J . Ale všechna čest přistáli jsme a vše bylo v pohodě.

Welcome in Belgium

Belgické letiště byla zajímavá zkušenost, neboť jsme tam nachodili asi 2 kilometry, než jsme našli správný východ, ale podařilo se.  Je vidět, že auta jsou prostě všude i na letišti. Můžete se kouknout na pár zajímavých vozů, vč. krásné Toyoty hybrid v rubínové metalíze. To víte, jsme na ty Hybridy ujetí, ale vyfotili jsme i Audi. Na parkovišti na nás čekal odvoz k prodejci.

Po příjezdu na místo, jakmile jsme vůz viděli jsme měli jasno, že tohle je to pravé. Velice zachovalé rodinné auto. Interiér byl velice zachovalý, lak také, jen sem tam nějaké odřeniny a boule.  Motor měl zvuk jako švýcarské hodinky, takže hotovo a dojednáno. Celkově vzato krásné auto s naprosto jasnou historií.  Výsledek? Nakoupeno za 12 minut, protože nebylo co řešit.

 

Auto z Belgie je už „skoro doma“

 

No a už „jen“ domů asi 1250 kilometrů a je to. Cestou jsme nabrali asi 3 hodinové zpoždění díky dopravní situaci, která v ten den byla sehr tragisch.  Klient před námi smekl, neboť říkal, že čekal cokoliv, ale to, že koupíme letenky a poletíme mu pro auto ve dvou jen proto, abychom mu auto dovezli v čas, tak to opravdu nečekal. My děkujeme za to, že nám nechal za dovoz auta částku, kterou měl dohodnutou s konkurencí, upřímně jsme suše polkli, neboť byla podstatně vyšší než naše cena za dovoz auta. Asi budeme muset opravdu zdražit J. Respekt a děkujeme, ať Peugeot 807 dloho slouží!

Mohlo by vás zajímat