Naše firma, provozující mujdovoz.cz, nedisponuje při nákupu auta v zahraničí odtahovými vozidly. Spousta zákazníků se nad tím pozastavuje a říkají „jak můžete provozovat dovoz auta ze zahraničí, když nemáte odtahovky“?

Tyhle ty dotazy jsou čím dál častější, tak mě dovolte se vyjádřit k dané problematice.

Mujdovoz.cz vozí kvalitní auta ze zahraničí, než se pro auto vydáme, tak si jej „proklepneme“ vč. dokladů. Nejsme „střelci“, kteří sednou do 15 let staré odtahovky a vydávají se vstříc dobrodružství na druhý konec Evropy pro auto, o kterém nikdo nic neví, jediné co je na něm zajímavé je cena a to je tak asi vše a většinou to je to poslední co by mělo kupujícího zajímat.

Nevozíme auta bez STK

Každé auto, které si klient přeje koupit v zahraničí má platnou STK, tudíž jeho technický stav splňuje provoz na pozemních komunikacích v Německu či Holandsku. I v zahraničí je k dovozu určeno hodně aut, bez platné technické kontroly. Proč tomu tak je? Když technická v Německu stojí +- 80 euro. Je to tím, že daný vůz má zřejmě vážnější problém a jednoduše by stanicí technické kontroly neprošel. Proto nás auta bez STK nezajímají.

Nevozíme bouračky

Pokud je vůz bouraný, nemůže na Německé cesty. I tohle je garance pro naše klienty, kteří se rozhodnou využít například naší sekce aktuální nabídka, kde jsou vozy, které jsme si koupili pro potenciální zákazníky v ČR. Žádný výkup, žádné opravené vozy po bouračce. Jsou to auta z Německa, s jasným původem a stavem. Osobně jsme tyto auta řídili a dovezli v pořádku do České Republiky. Tato zkušební jízda je dlouhá +- 1000 kilometrů. Tudíž je to dostatečná vzdálenost proto, aby se na autě objevil, jakýkoliv problémek. Zkušenost je taková, že auta vždy obstojí na výbornou! Momentálně v této sekci máme krásné Berlingo s originální vestavbou LPG a velice zachovalou Audi A4 AVANT 3,0i v automatu. Právě tato Audi A4 nás překvapila nejvíce svou spotřebou, kdy jsme se dopočítali průměrné spotřeby 8,8 litrů na sto kilometrů při dálniční jízdě +- kolem 145 km/hod.

Dalším nejdůležitějším aspektem je cena dovozu

S odtahovkou bychom nemohli vozit auta pro klienty do 15 tisíc korun. Údržba, nafta, dálniční poplatky dělají dovoz auta dražším. Odtahovky jsou vhodné pro lidi, kteří vozí auta sobě takříkajíc „na kšeft“. My nechceme dovážet do ČR auta masově, zakládáme si na individuálním přání klienta a pokud nějaké auto dovezeme pro budoucí prodej, tak se jedná o auta, která jsou cenově dražší, nicméně jejich stav tomu plně odpovídá viz. Sekce aktuální nabídka, kde najdete právě zmiňované Berlingo v LPG a AUDI A4 Avant. Dovoz auta s odtahovkou by vyšel minimálně 25 tisíc korun českých, my vozíme Mujdovoz.cz vozí auta za 15 000Kč. A to je znatelný rozdíl. Musely by se dovést na jednu cestu 2 auta a to je cesta, kterou nechceme jít. My jednáme s klienty individuálně a byla by veliká náhoda najít 2 různé auta pro 2 různé klienty v okruhu například 50 kilometrů.

Nevozíme vozy na objednávku tzv. „před dům“

Jak by to vypadalo? Klient by nám zaplatil auto na zálohu nebo dopředu, riskujeme jak my, tak klient. S námi klient vždy ví co kupuje za auto , jak vypadá, jak jede, vidí vůz v zahraničí, zná cenu a ví, že k autu je například sada disků + zná domluvenou slevu z pořizovací ceny auta v zahraničí. Tudíž takovýto nákup auta v zahraničí je naprosto průhledný a férový. Navíc neúčtujeme příplatky za vzdálenosti. Máme jednotnou cenu pro kohokoliv, bez zbytečných složitostí.

Mohlo by vás zajímat