Itálie? Dovoz auta s obavami?

Pokud chce kdokoliv zařídit dovoz auta resp.… auta s italským původem, tak jsem vždy ve střehu. Pročpak? Tyto auta nemají dobrou pověst a nutno podotknout, že často oprávněně. Tam je problém s motorem, tam to najednou nejede, neřadí atd.. Ano je pravdou, že mnoho lidí koupilo v bazaru v ČR vylítané vraky a pak auta umírají, logicky… Ale já zažil něco jiného.

Dovoz auta italského původu

Klient požadoval dovoz Alfa Romeo Giulietta. Nechtěl nějakou zadýchanou 1.4 s turbem, ale vrcholovou verzi 1.8 s turbem, disponující výkonem 173 KW!!!!  Popravdě, musím před tím autem smeknout a omluvit se mu. Bez legrace. Alfa Romeo s 173 KW?

Motor, převodovka, podvozek na jedničku. To jsou asi nejdůležitější části auta, které Vás u ALFA ROMEO zajímají, teda ještě kromě designu auta a ten se dle mého také velmi povedl.

Jízda s Alfou Romeo Giulietta?

Alfa jela neskutečně a pokud došlo k přepnutí do dynamického módu, tak si troufnu říci, že se mu může rovnat výkonem, tak maximálně Audi S3 nebo podobný ostrý Hatch. Jenže…, kolik Vás stojí taková Audi S3 v hezkém stavu s původem? A kolik stojí Alfa Romeo Giulietta. Jede krásně, přesně zatáčí a hlavně se docela lehce pohybuje, jako by jen tak letěla krajinou a to doslova.

Alfa Romeo Giulietta a spolehlivost?

Jak je na tom Alfa Romeo Giulietta se spolehlivostí? Nedalo mě to a po příjezdu jsem zkoukl nějaká videa se spolehlivostí těchto aut a BRAVO BRAVISSIMO. Italové se to u tohoto modelu evidentně naučili!

Nejsou zde problémové motory, problémové rozvody ani problémy s turby. Co by za to nejeden majitel modelu VW, Audi, BMW v benzínu dal, že?  Jenže se o tom nesmí mluvit. 🙂 Je to přeci koncern a BMW.

No a že se občas někde skřípne kabel, údajně je nejproblémovější otevírání kufru a svazek kabeláže no…a?  S elektroinstalací mají občas a daleko závažnější problémy i německá, dražší auta, jenže o tom nikdo z majitelů také nemluví.

Na druhou stranu i já jsem neprávem tento vůz dopředu odsoudil, aniž bych věděl, o co jde, asi už z profesní deformace. Jenže omyl!!! Pokud hledáte auto pro radost, které nemá každý. Hledáte benzín, na druhou stranu na něj nemáte velký rozpočet, tak tohle auto s tímhle motorem chcete mít doma. Nemějte předsudky, jako já 🙂 . Dovoz auta zařídíme.

Mohlo by vás zajímat