Dovoz auta? A pohon?

Dovoz AUTA? Ale jaké zvolit palivo?

Stále více lidí se ptá mé maličkosti, jakou si mají zvolit motorizaci do svého budoucího nového auta.  Někteří lidé jsou už docela dost zblblí a unavení z dieselgate a všeho kolem a upřímně se ani nedivím. Člověk, kdyby měl dát na řeči některých lidí, tak si koupí tak akorát auto od Flinstounů :-). Radím jedno…, zachovejte klidnou hlavu, hlavně nepanikařte o nic nejde, kupujete si auto a nikoliv jadernou elektrárnu 🙂

Diesel TDi, HDi? JTD?

Je to jako v Harry Potrovi, „diesel“ to je to slovo, co se skoro už dnes nemůže vyslovit 🙂 . Politici se předhánějí v prohlášení, jak to tady bude bez dieselů boží a že už i v Ostravě bude díky tomu lepší vzduch. Nebude! Tak na co si hrajeme.

Diesel je stále vhodný pohon pro auta na cestování, pro auta, která budou tahat přívěsy nebo rodinná vozidla typu MPV, velké SUV, kde pojede 6 lidí a více. Věřte, že raději budete chtít jet v MPV s dieselem než s nějakým upoceným benzínem 1.8, kdy jakékoliv předjíždění se stane ruskou ruletou životů celé posádky. VW Sharan, Citroen C8 a podobné auta jsou toho důkazem. Kdo nepotřebuje sílu a neřeší spotřebu, tak ať zvolí benzín.

Samozřejmě existují vyjímky …jako je např. Mazda 5 s dvoulitrovým benzínem MPV, silný motor, dobrá spotřeba,ale jak píšu, je to vyjímka. Než tady propuklo šílenství ohledně dieselů, tak všichni chtěli jen diesely a najednou o ně prý není zájem :-). No jen se tomu směju, jak jsou někteří lidé lehce ovlivnitelní, proč se najednou z kamaráda stal nepřítel? Udělal vám diesel něco? Ne…?

Využijete diesel? Tak si jej kupte a nenechte si blbnout hlavu médii apod. Starejte se o něj, jezděte s ním jako člověk a bude Vám sloužit. Pokud budete každé ráno jezdit s novými dieselovými motory 4 km do práce, tak jej časem samozřejmě  „zabijete“ .

Dovoz auta v benzínu?

Jsou vhodné vozy pro ty, kteří jezdí krátké trasy a nebo naopak nemají rádi turboefekty od turbodieselů. A nebo jim prostě nafta nějak smrdí. Jsou i takoví, co si raději koupí větší obsah v benzínu a spotřebu prostě neřeší, proč ne?  Ono i se silným benzínovým motorem se dá jezdit úsporně jao např. 2.5 od BMW a jiné.

Položte si otázku… budu v tom autě jezdit já nebo soused? Vždy v tom autě budete jezdit Vy,  nehledejte na „ fórech“…, nehledejte v 500 recenzích tipy od všech „Guru“ co si koupit nebo nekoupit…  proč?

Protože z toho všeho budete zmatení a pak nekoupíte nic a nebo se necháte od někjakého vykuka „navrtat“ do průšvihu.  Ano, jsou typické „průšvihy i u benzínu“ jako koncernová 1.4 tsi, francouzské 1.6 http nebo od BMW staré 116 a 118i atd…., nicméně pokud zavoláte na Mujdovoz.cz , tak vše v klidu probereme a jistě vybereme bez problémovou motorizaci i pro Vás. Japonci v benzínu…to je všeobecně jistota. Jistota v benzínu…nikoliv na LPG.

Láká Vás dovoz hybridu?

Pokud Vám vyhovuje benzínové auto, tak hybrid jistě stojí za zvážení. Článků o hybridech je na mujdovoz.cz více než dost. Klidně mě zavolejte a probereme vše kolem hybridů. Jeden z posledních článků je např. https://mujdovoz.cz/dovoz-toyota-prius/

S Hybridem můžete „vymetat“levý pruh na dálnici a nebo jezdit i za 4,3 Litry úplně v klidu.

Dovoz auta na LPG, CNG?

Ano je to varianta, nicméně každý si tyto druhy pohonu musí zvážit. LPG namontované v autě bych já osobně nikdy nekoupil, pokud to nebude zrovna čerstvá instalace, ale jedná se čistě o můj názor.

Proč?  Protože ušetřené virtuální peníze budete házet do oprav za vstřikovače, lambdasondy a jiná čidla a nebo časem za motor, protože bude prostě vylítaný.

Sám jsem měl vozidla na LPG, a vždy byla bez problémů. Tak teď si říkáte, tož on je asi blázen, prvně píše ani omylem a pak, že v tom sám jezdil…?

Jenže já koupil jsem vždy čisté benzínové auto a pak až nechal udělat LPG přestavbu. Takže jsem věděl na čem jsem, věděl jsem kdo mě plyn montuje a co je tam za zařízení. Druhá věc je, kolik plynařů Vám upřímně namontuje plyn do japonského auta „bez keců“ a jen vyberou peníze. A kolik z nich Vás upozornilo na fakt, že to může odnést hlava resp. Ventily…. „Můj plynař“ mě na to například upozornil…, takže je to zase vše o lidech…

Rada na závěr při výběru motoru?

Řiďte se svým rozumem a svou hlavou, potřebujete poradit, poněvadž nejste v autech kovaní, tak mě zavolejte, napište a vše probereme. Pokud si nic z daných pohonů nevyberete, tak doporučuji lístek na autobus, kolo a nebo opravdu koupit krásný model po prvním majiteli od rodiny Flinstounových.

Téměř každá automobilka má „kostlivce“ ve skříní co se motorizací týče…téměř každá, tak to prostě je…, kdo tvrdí opak, tak ho neposlouchejte, je blázen.

Mohlo by vás zajímat