Dovoz auta před dovolenou do 100 tisíc Kč? Utopie…

Dovoz auta pro rodinu jen kvůli dovolené?

Oslovili nás nezávisle na sobě tři klienti, kteří chtěli koupit auto a pak s ním ideálně hned vyrazit na dovolenou. Všichni měli docela nízký rozpočet na dané vozy cca kolem 100 tis.kč.

Vím, že se chováme neobchodně a měli bychom nad tím mávnout rukou a prostě nějaký „džang“ dovést, nicméně opět jdeme proti proudu a klientům jsme se snažili vysvětlit, že auta, která požadují jsou „na hranici“ sehnatelnosti v dobrém stavu za částky kolem min. 130 tis.kč natož tak kolem 100 tis.kč.

Volkswagen Sharan je „modla“…

 

Pro představu jednalo se o 2x Volkswagen sharan a Ford Galaxy. Navíc vše v dieselu, představa klientů byla jasná i o kilometrech, maximálně do 180 tis.km.

Tyhle auta z roku 2005 apod. budou mít tak min. 200  až 270 tis.km… Stav těhle aut bude často jedna velká katastrofa… Ano klienti si našli Dva vozy, které by odpovídaly i kilometrům, jenže prodejce byl „opravdu“ Němec z Bulharska a skoro ani neuměl „šprechtit“, tak co s takovým prodejcem? Nic, vůbec nic…

Navíc řada těchto auto v dané cenové relaci je po 4. nebo 5.majiteli, takže slovo historie vozidla je jen zbožné přání…taková auta chce někdo dovést? Vždyť jich je plná Česká Republika, tak proč jezdit za hranice??? Běžte do prvního úžasného velkého a jedinečného autocentra a tam takový „zázrak“ koupíte.

Investice do ojetého auta?… a proč…?

ANo tahle otázka padla…no nevím co k tomu dodat… musíte počítat po koupi s nějakými investicemi, rozvody, oleje, filtry brzdy…to je minimum co musíte zkontrolovat popř. vyměnit… No minimálně jednoho klienta to velice udivilo, že proč jako?

Dva to s námi vzdali, že prý, když jim nechceme auto dovést, tak se obrátí na konkurenci. Tak a mám to…, opět se snažím lidem poradit a vnuknout myšlenku, že není dobré koupit auto za každou cenu a hned je ze mě lenochod, co nechce dovést auto. Nu co už… 🙂  Chceme komukoliv dovést auto, rádi bychom dovezli auto, to nás živí! Ale auta, a nikoliv šroty!!!

Autem tak do půli cesty a potom? 

Jenže vše má své hranice a nebudeme za každou cenu vozit vraky, jen aby klient měl doma nějaký šrot. Já být klientem a chtít auto na dovolenou, tak raději bych si auto vypůjčil a v klidu se i s rodinou vrátil domů. Když nejsou peníze, což se může stát, tak to nebudu hrotit něco došetřím a  koupím auto za půl roku.

Pokud chce někdo za každou cenu testovat vlakové spojení v zahraničí, protože pojede s autem ,které nezná někam 1000 km na jih, tak ať testuje. Věřím, že vlaky jsou v Chorvatsku pohodlné, jen nevím co na to řeknou děti. Možná asi jako v Pelíškách při rozbalování dárku s M.Donutilem….“Díky táto“ . J

Mohlo by vás zajímat