Dovoz aut z Německa v roce 2019

Dovoz aut v grafu

Je opravdu zvláštní, jak ten čas letí. Nicméně jsou již opět Vánoce a udělal jsem si, stejně jako v loňském roce přehled, jaké značky jste si nejčastěji pro dovoz aut z Německa vybrali.

Je zde krásně vidět, že stále vede skupina Volkswagen. V porovnání s loňským rokem přibyl dovoz japonských aut, což je z mého pohledu jen dobře, neboť tato auta mají své kouzlo, jsou spolehlivá, leč často neprávem opomíjená.

Dovoz aut z Německa v roce 2020?

Velmi mě zajímá, co s touhle branží bude dále, neboť si myslím, že při dovozu aut z Německa v roce 2020 nás všechny čekají nové výzvy. Všude se píše, že ojetých aut je dost. Ano, je. Ale! Není dost dobrých a pěkných aut.

Objevily se i články o tom, že se budou ojetá auta mírně zdražovat…zvláštní, že? Možná s tímto názorem začínám souhlasit. Vidím to na německém trhu. Zkuste si koupit pěknou, benzínovou, nebouranou Mazdu 3 nebo 6 po maximálně dvou majitelích s rozumným nájezdem kilometrů. Jaká bude cena?  Stejná situace je u Toyot, ať již Avensis, Prius atd…. BMW, Audi, VW klesají na cenách, neboť těchto aut je nadbytek.

„Ležáky“ v autobazarech zůstanou

Samozřejmě, že takový Ford Mondeo s benzínovým turbo motorem jde s cenou jen dolů a stále je na pokraji zájmu. Nikdo taková auta nekupuje, ale pokud se bavíme o spolehlivých autech, tak ceny jdou opravdu mírně nahoru.

Ještě chci upozornit na jeden fakt…pěkná ojetá auta mizí tak rychle, že se stávají nedostatkovým zbožím anebo rovnou nejsou.

Dovoz aut a jejich příběhy

Stále jsem upřímně rád, že si pamatuji každého klienta, kterému jsem pomohl zařídit dovoz auta z Německa. V roce 2019 těch cest bylo hodně… přes 175 tisic najetých kilometrů, bez nehody, bez poruch a na čas.

Velmi všem děkuji za recenze na služby při dovozu auta ať již na firmy.cz ,  Facebooku popř. Googlu. Děkuji i za maily, které nikde nezveřejnuji. Moc to pro mě znamená a je to pro mě hnací motor. Je to feedback, že to, co dělám, tak vám všem dává smysl.

Přeji všem lidem krásné Vánoce.  Speciálně i všem profesionálním řidičům, neboť je zázrak, že ještě všichni žijeme…po tom, co se děje na našich cestách.

Mohlo by vás zajímat