Dovoz aut z Německa v letošním roce?

Dovoz aut z Německa a jeho budoucnost?

Zabýváme se z 80 % dovozem aut z Německa. Sobě jsem si od roku 2008 vždy dovezl auto jen z Německa, jedno z Holandska, 1 z Belgie. Svým rodičům zrovna tak, sice jsem zestárnul o 10 let, ale povedlo se :-), zde je o dané akci „reportáž“.

Dovoz aut a jeho vývoj v roce 2019?

Všeobecně si odborníci myslí, že dojde k poklesu zájmu o dieselová ojetá auta.

Jen se ptám…“Proč by tomu tak mělo být“ ? Je to jen díky „hysterii“ v některých západních zemích?

Dle mého, by měl zvítězit u lidí zdravý selský rozum a nepodléhat davovému šílenství a názorům „odborníků“. Co je důvodem?  Někdo se domnívá, že diesel je mrtvý…to je celé.  Využijete v rodině nebo firmě diesel? Tak si jej kupte, tečka.

Hybridy a elektro auta

Naopak odborníci na ojetá auta v ČR očekávají prodej ojetých hybridních vozidel a elektro aut. Tady bych chtěl upozornit na jeden fakt – hybridy se hojně v zahraničí využívají jako taxi služby, většinou Toyoty.

Důvod? Hodně vydrží, jsou spolehlivé. To může být právě „kamenem“ úrazu pro nového majitele. Dovezli jsme hodně aut s hybridním pohonem, navíc jedno vlastním, ale nikdy bych takové auto nevybíral jen podle ceny.

Za minulý rok jsme dostali asi 4 poptávky na Toyotu Prius plus, což je 7 místný hybrid. Skvělé auto, nicméně nemůžete věřit inzerátu, kde se daný vůz prodává v přepočtu za 260 tisíc kč apod., neboť dané auto má svou cenu, která je zkrátka jinde. Jedná se velmi často o bývalé taxi nebo opravené bouračku.

Výběr elektro aut a hybridů je v Německu, Holandsku několikset krát větší než v ČR.

Jak vybrat ojeté auto?

Nevhodná otázka? Nemyslím si a uvedu příklad za všechny.

Pán z Vysočiny chtěl dovézt Volkswagen Passat z roku 2006. Položil jsem mu otázku, která nebyla myšlena nijak špatně.

„Proč si vybral dané auto“? Nebyl mě schopen odpovědět…

Nekupujte své ojeté auto podle sousedů nebo podle kolegů v práci. Rozpětí cen u dovozu auta z Německa je s Mujdovoz od 120 000 Kč až 5 mil. kč.

Co člověk, tak to originální požadavek. Nikdo neví co přinese budoucnost a pokud ani Vy nevíte jaké ojeté auto vybrat, tak nám zavolejte nebo si pro inspiraci přečtěte naše názory týkající se světa ojetých aut, třeba se na některých věcech shodneme. 🙂

Mohlo by vás zajímat