Ojetá ALFA ROMEO 159?

Dovoz a recenze Alfa Romeo 159?

Alfa Romeo 159 se vyráběla od roku 2005 do 2011 a za celou dobu neztratila nic ze svého šarmu. Tohle auto museli navrhnout sportovně střižení designeři z nebe, jinak tomu člověk těžko uvěří a je jedno, jestli se jedná o limuzínu nebo kombi.

Motorizace pro Italku?

Dlouho převládaly dieselové varianty, ono Italové se svými JTD byli a jsou proslulí, prostě je umí a tyto motory netrpí nějakými zásadními problémy.  Nejvíce doporučované jsou motory od roku 2010 JTD o obsahu 1,9 se 150 nebo 170 koňskými silami. Tyto konkrétně budou dlouho fungovat a nemají „dieselové“ nemoci. Spotřeba cca kolem 8 litrů není zrovna málo, ale asi to své krásné Italce odpustíte. Plní pouze normu euro 5, pokud by to někoho v ČR zajímalo 🙂 .

Kdo by chtěl do své Alfy Romeo 159 benzín, tak jediná varianta, která dává smysl je 1,8 s turbem s 200 koňmi, ano vidíte dobře, nedoporučuje se brát šestiválec, neboť trpí „bolestmi“, kterými se nechcete z finančního hlediska zabývat. Často se tato motorizace přidávala k modelům s pohonem 4X4, spotřeba kolem 15 litrů, asi také není od věci…

Karoserie 159

Je prostě dokonalá, nicméně prostorově to zase taková hitparáda není, kufr 405 litrů u limuzíny patří pod průměr, ale kdo by to řešil, nekupujete si praktické auto, kupujete si sexy auto, tak mu to musíte prominout.

Bezpečnost Alfy?

7 airbagů vč. kolenního, esp, a 5 hvězdiček v nárazových testech Euro N cap, takže tady je vše v pořádku

Podvozek?

Tady Alfa Romeo 159 „jede“ ve stejném stylu jak vypadá. Je to radost – podvozek, brzdy, super. Co může občas udělat řidiči vrásky na čele „volnější řízení“ při rychlých dálničních přesunech, neboť bude nutné korigovat volantem směr jízdy.

Jakou Alfu tedy vybrat?

Všeobecně se doporučují kupovat auta od faceliftu od roku 2008, kdy auta byla tak nějak kvalitněji vyráběná a dostala i kvalitnější materiály. Musíme si uvědomit, že Alfa romeo 159 měla ambice konkurovat BMW 3.řady.

Dekra to u Alfy Romeo 159 vidí na průměr ve všech kilometrových nábězích, takže to není žádná hitparáda. Je možné, že se občas mohou objevit problémy s elektroinstalací, podvozkem, kdy rády praskají pružiny, hučí ložiska. Ale vždy jde o konkrétní stav konkrétního auta a tak je to u všech ojetých aut. Budete kupovat podobnou krásku?  Kontaktujte nás a vše probereme.

Mohlo by vás zajímat