Koupi auta někdy na „minuty“ nenaplánujete

V kolik se vrátíme z Německa?

Často se nás zájemci o koupi auta v zahraničí ptají, kdy asi přijedeme zpět do ČR. Dobrá otázka, leč někdy je na ni těžká odpověď. Občas nejde cestu časově naplánovat do detailu, neboť často o délce cesty rozhoduje počasí a nejen to.

V létě bouřky a průtrže mračen

Např. v létě 2018, nás chytla opravdu silná bouřka a v takovém počasí můžete udělat pouze jedno….ZPOMALIT!

Zima je při dovozu auta „šéfka“

Totéž platí i v zimním období. Video zachycuje hustou mlhu a -10 stupňů venku…, jeli jsme max. 100 km/h, často i méně. Ano, byli zde i „piloti“ co nás předjížděli, jako by bylo sucho a bez mlhy.  Za 3 km jsme dva potkali rozházené po dálnici… 🙁 Naštěstí se nikomu nic nestalo. A takhle nechci nikdy dopadnout, mým úkolem je bezpečně dojet.

Dovoz auta za jakéhokoliv počasí

I v Německu mají kolony na dálnicích

A pokud jde vše jak po drátkách, tak můžeme narazit na kolonu kamionů, která nevěstí nic dobrého a dříve či později dojde k zastavení i levého pruhu. Ano i Němci mají kolony na dálnicích 🙂 .

Co z toho plyne? 

Občas nejde čas dojezdu z Německa do ČR 100% naplánovat, nicméně pro nás je primární bezpečnost všech, se kterými pro auta do zahraničí jedeme. To, jestli dojedeme zpět do ČR po 1900 km dlouhé cestě v šest večer nebo o půl sedmé, není rozhodující… Budeme se těšit i na dovoz Vašeho vozidla.

Mohlo by vás zajímat