Uvažujete nad koupi amerického sportovního auta?

Ford Mustang a Chevrolet Camaro

Dovoz Ameriky, jako je Ford Mustang GT nebo Chevrolet Camaro 6.2 je snem pro mnoho lidí. Silné vozy, atraktivní vzhled a brutální výkon na zadní nápravu. Ano, koupit dnes americký sportovní vůz není žádný problém, stačí mít peníze a vědět co chcete. Je to tak snadné?

„Ameriky“ mají svá úskalí

Spoustě lidí stačí, aby auto jen sportovně vypadalo, proto některým nevadí koupit si například Ford Mustang s motorem 2.3 s turbem. 100 lidí 100 chutí, ale pokud chcete opravdovou „Ameriku“ a nejen auto s karoserií kupé, tak musíte jít s objemem motoru nahoru, jinak to nejde.

Chevrolet Camaro 6.2 SS

Tohle je opravdová lahůdka…a přesně takovou si chtěl koupit jeden můj známý. Hledali jsme v Německu, v Belgii zkrátka všude, jenže některá auta jsou cenově „kosmos“ a nebude to lepší, neboť si zkrátka drží svou cenu… Dívali jsme se i na aukce v Americe, no a co Vám mám povídat o dovozu auta z Ameriky, jsou tam buď vraky popř. utopená auta a nebo to cenově nedává smysl.

„Zázrak“ z Polska?

Hodně lidí se mě v minulosti dotazovalo na dovoz Ameriky popř. dovoz auta z Polska, neboť jsou zde auta často levnější. Já tvrdím jedno a vždy to budu tvrdit… dovoz auta z Polska? beze mě…, věřte mě, že vím, proč to píšu. Kromě nového auta nebo auta z autosalonu po 1. Majiteli, tak auto z Polska nikdy! A nebo musíte natrefit na prodejce, který ukáže narovinu reálné fotky poškození auta před opravou. Cože? Nejsou? Děkuji, odcházím.

Chevrolet Camaro 6.2 SS v manuálu, 2015, najeto 39 tis.km, po údajném poškození jen pravé přední části, což by jistě nebyl problém. Auto bylo za fantastickou cenu, kilometry a vše kolem sedělo, až do doby, než jsme ověřili podrobně vin.

Zázrak se nekonal

Auto bylo poškozené na pravý bok, přední levou část, navíc bylo v roce 2016 vytopené, takže „dvojitý bonus“. A po poslední bouračce bylo pojišťovnou vyhlášené za totální škodu. No a dnes si tohle auto můžete koupit v Polsku. Zkrátka 90.léta pokračují stále stejným stylem a nic se nezměnilo.

Mohlo by vás zajímat