Dovezeno do: Plzeňsko

Ojeté vozy z Německa – rozdíly mezi auty z Německa a z ČR

Jaký je rozdíl, pokud jsou v nabídce ojeté vozy z Německa a v ČR?

Klient z Plzňe hledál auto pro svou rodinu ojetý vůz. Jak sám říkal, diesel nevyužiji a hledám benzínové auto. V minulosti měl Ford Cmax a byl s ním spokojen, proto zůstal věrný značce a hledal většího Forda. Sám si našel u dealera Ford v Německu, Ford Smax s benzínovým 1.6 turbomotorem.

Na Forda jsem prodejci zavolal, pozjišťoval detaily a Světe div se! 🙂

Tady je rozdíl jak se prodávají ojeté vozy v ČR a jak v Německu.

Vozidlo bylo po poškození od srnky – byla měněna kapota, blatník a světlo na pravé přední části. Vše bylo opraveno ve Fordu a upřímně nebylo to vůbec poznat. Snad jen podle kodu na světle, který byl z jiného roku.

To je ten hlavní rozdíl, pokud kupujete ojeté vozy v zahraničí a v ČR. Ojeté vozy v ČR jsou všechny po „prvním majiteli, nebourané a plně servisované“. Snad je z této věty cítit Sarkazmus 🙂 .

„Jen v Německu“, jsou ojeté vozy, které jsou opravdu používané a občas za sebou mají nějakou to kolizi s čímkoliv na cestě.

Tenhle Ford Smax vypadal velmi hezky. Měl hezkou výbavu vč. navigace, duální klimy, vyhřívaných sedadel atd. Servis pouze Ford, neměl sice zimní kola, ale co už :-). Interiér byl téměř bez poškození, což je u rodinného ojetého vozu občas zázrak. Jednalo se o nekuřácké auto.

Jízda s 1.6 Ecoboostem?

Osobně jsem byl překvapen, jak 1.6 Ecoboost s tímhle velkým autem jede a docela málo „žere“. Spotřeba na cestě zpět byla kolem 6.5 litrů benzínu, což je velmi hezký výsledek. Samozřejmě… dieselová auta mají větší a silnější zátah. Nicméně, né každý jej potřebuje. Pevně věřím, že toto auto, udělá v Plzňi hodně radosti.

Hledáte podobné ojeté auto pro svou rodinu?

 

Detailni informace

Značka Ford
Model Smax
Rok výroby 2013
Počet najetých KM 112 000
Stav Ojeté - uvnitř jako nové
Barva vozidla Šedo modrá metalíza
Barva interiéru Černá látka
Typ řazení Manuál
Objem motoru 1589
Pohon Přední
+420 608 721 326

V případě zájmu o podobný vůz nás neváhejte kontaktovat.