Dovezeno do: Praha

Fiat Spider 124 nebo Mazda MX-5 ?

Velmi těžká otázka. Můj názor? Je to spíše o preferencích každého z nás. Dovezl jsem několik aut např. Mazda MX-5 verze RF (s pevnou skládací střechoua musím říct, že to jsou skvělá auta. Na rozdíl od Fiatu používají dvoulitrový atmosférický motor bez turba. Nebavím se zde o „upocených“ 1.5 motorizacích, které byly také v nabídce :-). Fiat na rozdíl od Mazdy má sice turbo, nicméně nebývají s ním problémy nebo o nich aspoň nevím. Na rozdíl od Mazdy používá fiat „starší vyzkoušenou“ techniku nepřímého vstřikování, Mazda jde moderním směrem Skyactivu, který funguje také velmi dobře.

Rozdíl je především v designu aut. A tady, byť chápu, že se mnou řada lidí nebude souhlasit se více přikláním k fiatu. Je více sexy, je odvážnější. Navíc Fiat má co říct, neboť svým vzhledem odkazuje na Fiat Spider dřívějšího roku výroby a detaily na autě nejsou náhodné. Tvar kapoty, zadních světel, logo Fiat na víku kufru atd…Vše je uděláno tak, aby byl odkaz na minulý model všudypřítomný.

Tudíž na otázku, zda-li Fiat Spider 124 nebo Mazda MX-5. si musíte odpovědět sami. Obě jsou vysoce nepraktická auta, obě jsou téměř identická. Mazda má jednu velikou výhodu, pro lidi bez garáže a tím je prodej verze RF, nabízející pevnou skládací střechu. 

Tenhle konkrétní model Spideru byl přímo od dealera Fiat, měl velmi hezkou výbavu a cenu, která patřila k nižšímu průměru na německém trhu. V ČR žádné modely nejsou nyní k dispozici, tedy až na 1 Abarth.

Jsem velmi rád, že jsem poznal sympatického klienta z Prahy, kterému tento krásný vůz tak trochu závidím, neboť je to krasavice. Přeji mnoho slunečných a radostných kilometrů. :-).

Pokud hledáte dovoz podobného auta pro radost, bude mi ctí, Vám jej zařídit.

 

 

 

Detailni informace

Značka Fiat
Model 124 Spider
Rok výroby 2017
Počet najetých KM 34 000
Stav Ojeté - zachovalý
Barva vozidla Modrá metalíza
Barva interiéru Černá kůže
Typ řazení Manuál
Objem motoru 1398
Pohon Zadní
+420 608 721 326

V případě zájmu o podobný vůz nás neváhejte kontaktovat.