Dovezeno do: Kadaň

Auta z Německa a levně?

Mladý sympatický klient měl podmínku.

Chtěl Volkswagen Passat od určitého roku, 2.0 tdi a má na něj „jen“ kolem 5,5 tisíc euro. Přiznám se, že toto je vražedná kombinace, neboť velmi dobře vím, jak taková auta i v zahraničí vypadají – astronomické porce kilometrů a nebo jsou to zničená auta.

Chce to být velmi opatrný a z aut co mě klient poslal, který hledal jen poměr rok výroby a cena neprošlo výběrem ani jedno auto.

Po měsíci hledání se povedlo. Našli jsme rozumný kompromis… Tenhle Volkswagen Passat byl po 2 majitelích, německý původ, plný servis. 

Vady na kráse: Začínající koroze – daň za passata :-), s tím klient počítal. Trošku bylo hlučnější turbo na což jsem klienta ihned po 20 metrech jízdy upozornil. Nicméně neteklo apod. Jen si občas „hvízdlo“. Naštěstí dnes se dají turba na takového passata koupit za rozumné peníze téměř kdekoliv.

Ale jinak?

S autem jsem jel asi 250 km a jelo krásně, mělo skvělou výbavu, motor šel jak „Švýcary“ Výfuky čisté. Pokud by chtěl být člověk puntičkář, tak do auta bude muset min. 15 tisíc investovat, pokud by „kosmetiku“ neřešil má pěkně vybavené auto s jasnou historií s úsporným motorem.

Auta z Německa jsou i přes tuto zkušenost o stavu aut a nikoliv primárně o ušetření peněz.

Kdo chce ušetřit, musí si ojeté auto koupit v nějakém super autocentru v ČR. Tam dostanete slevu hned, jakmile pozdravíte :-). Nicméně pokud chcete dobré auto, pak je dovoz auta velmi racionální volba.

K tomuto autu byly navíc zimní komplety, což se jistě hodí. Takové auto by v super stavu v Německu stálo min. o 1500 euro více a vůbec by se za to nikdo nestyděl. Neberu v potaz dovoz nějakých olítaných aut z aukcí apod. Bavím se o pěkném Volkswagenu Passat. Ten má svou cenu a tak to zkrátka je.

Detailni informace

Značka Volkswagen
Model Passat
Rok výroby 2010
Počet najetých KM 187900
Stav Ojeté
Barva vozidla Černá metalíza
Barva interiéru Šedá látka
Typ řazení Manuál
Objem motoru 1985
Pohon Přední
+420 608 721 326

V případě zájmu o podobný vůz nás neváhejte kontaktovat.