Co mám dělat u auta z dovozu v ČR?

Koupě ojetého auta z ciziny a dále?

1.Administrativa po dovozu auta

S novým autem si prvně zajeďte na stk, emise. S doklady, které Vám na STK dají jděte na příslušný dopravní inspektorát. To je VŠE!!!

Dovozovou stk zvládl každý klient, který měl dovezené auto přes nás. Auta mají ve státě původu platnou STK, tudíž v ČR je to jednoduché. Náklady na STK a české SPZ? Se vším máte auto na českých SPZ od 2800 kč do 4 tisíc Kč, podle kraje a stk.

Ojetá auta do 4 let stáří mají jen evidenční kontrolu. Než jdete na dopravní úřad musíte mít u sebe zelenou kartu od pojišťovny, nicméně to je stejné i při koupi ojetého auta v ČR. Nemáte pojištěné auto, nepřihlásíte jej.

2.Úřady za námi, co dále?

Řeknu Vám co dělám s ojetým autem které si sobě dovezu ze zahraničí já.

Nechám vylít z auta vše co teče… Olej v motoru pryč, olej v převodovce pryč, chladící kapalina, brzdová kapalina vše musí pryč. Olejový filtr, palivový filtr, vzduchový filtr – pryč.

Proč to dělám? Ačkoliv kupuji servisované ojeté auto s jasným původem, tak mě auto živí a musím se na něj spolehnout. Nejnákladnější je převodový olej, pokud máte automat. Například cena v Ostavě do Touarega 8tisíc Kč s filtrem a diagnostikou – v servisu na převodovky, nikoliv „servis“ VW.

Zbylá část jsou dneska stokorunové položky i na SUV nebo prémiové značky, pokud teda nepojedete do autorizovaného servisu.

Auta z dovozu Mujdovoz
Auta z dovozu a jejich údržba

3.Čistit autu interiér?

Za mě jednoznačně ano. Proč? Nikdy nevíte, kdo a co se v autě vozilo. Po čistění bude vypadat jako nové, zbavíte se veškeré špíny ze sedaček, podlah, čalounění kufru atd.

Vyčistit a desinfikovat klimatizaci je také úkon hodný provedení. V Německu, pokud je již auto vyčištěné, tak je vše tak jak má být a nehrozí nějaké kožní onemocnění 🙂 .

4. Je to vše po dovozu auta?

Tohle je jen základ, který dělám se svým autem z dovozu. Není to dogma, slouží to jen pro představu. Myslete také na rozvody, brzdy atd. Koupě auta je radost, je to snadnější než myslíte, nicméně každá radost něco stojí, pamatujte na to a udělejte to pro sebe i pro auto a na dovoz auta nám zavolejte, budeme se těšit.

Mohlo by vás zajímat