Ceny ojetých aut a Mujdovoz.cz na CNN Prima news

Ceny ojetých aut a množství ojetých aut

Ceny ojetých aut….Všude kolem sebe slyším, jak ceny ojetých aut letí v ČR strmě nahoru a jak by všichni měli ojetiny kupovat, dokud jsou. Rád bych se nad tímhle tématem cen ojetých aut a množství ojetých aut na trhu zamyslel. Samozřejmě bavím se zde o ojetých autech z německého pohledu nabídky, poptávky a cen těchto ojetých aut v Německu.

Ceny ojetých aut nahoru

Ano, i ceny ojetých aut v Německu jdou nahoru, ale je nutné se zamyslet, jakých ojetých aut? Ceny letí paradoxně nahoru u starších ojetých aut. Tzn. 10 let stará ojetá auta a možná i starší jsou opravdu dražší v porovnání s předchozím rokem o 10 až 15 %. Bez legrace a je to tak. Toyota Avensis T25 v hezkém stavu a v benzínu je „těžce nedostatkové zboží“.  A pokud se objeví, tak stojí o 500 až 600 euro více, než v loňském roce. Totéž Mazda 3, Mazda 6, Audi A4 o BMW ani nemluvě.

Proč rostou ceny ojetých aut?

Důvodů proč tomu tak je, je několik. Tím prvním a největším je fakt, že dobrá ojetá auta v daných typech zkrátka nejsou a pokud se ne německém trhu objeví, nějaké hezké ojeté auto, byť i za vyšší cenu, tak je během půl dne rezervováno pro obchodníky s ojetými auty ze zahraničí a nebo pro mé klienty :-).

Vyzkoušené ojeté auto se neprodává

Dalším důvodem je fakt, že lidé se svých „starších“ vyzkoušených aut jednoduše nezbavují, neboť k tomu nemají důvod. Kdo by se také zbavoval svého auta, které funguje…Ano Němci jsou zvyklí obměňovat svá ojetá auta jistě častěji, než je tomu v ČR, ale pokud to nehoří, tak proč to dělat. Navíc dnes mají i Němci problém koupit nové auto, kterých je všeobecně nedostatek a podle prognóz bude možná ještě hůř.

Ceny ročních aut a luxusních aut?

Kde ceny ojetých aut nevidím růst jsou roční auta a mladší luxusnější vozidla. Vezměme si třeba AUDI A6 od roku 2017.

Není ojeté auto v ČR? V Německu je ojetých aut zatím dost

Audi A6…V ČR jich je v nabídce na nejznámějším inzertním portálu kolem 170 aut… 170! V Německu jich je 5 600!!!! 5 600 Audi A6. Ano vidíte správně 5 600 ojetých aut značky Audi v modelu A6. Maximálně 4 roky stará ojetá auta. Tudíž o jakém úbytku ojetých aut se zde bavíme?

Berte mě s nadsázkou, jen zde ilustruji příklad toho, že o úbytku aut zde nemůže být řeč. V ČR možná….v Německu, určitě ne. Nicméně to neznamená, že můžete s nákupem dobrého ojetého auta čekat. Čekající a váhaví lidé stejně nic nekoupí. I v Německu je ostatní předběhnou, neboť někdo jiný bude s nákupem rychlejší, navíc tam jezdí spousta obchodníků s auty.

Mujdovoz.cz na CNN Prima news

Reportáž na tohle téma, byla v CNN prima news 18.8.2021, kde jsem také vystupoval.  Toho dne mě zavolal reportér z CNN Prima news. Redaktor si mě našel na internetu a prý jsem na pana redaktora udělal dojem, že působím jako důvěryhodný člověk, co dané problematice rozumí a může k ojetým autům něco říci. Tak jsme se vyjádřil :-).

Hledáte ojeté auto z Německa? Zavolejte mě a jedeme pro něj. Jen prosím berte v úvahu mou kapacitu a klienty před vámi.

Mohlo by vás zajímat