Časté otázky na dovoz aut ze zahraničí

Dovoz aut je předně o práci s lidmi

Říkal jsem si, že je po prázdninách, že se s vámi podělím o to, co řešíme často s klienty my, jestliže mají lidé zájem o dovoz auta ze zahraničí.

Celému tématu se budu věnovat „odlehčeněji“. Snažil jsem si zapamatovat pro mě občas těžko uchopitelné požadavky klientů na dovoz auta, popřípadě obavy, které lidé mají pokud uvažují o dovozu auta, nicméně některé jsem si přece jen zapamatoval.

Předně chci upozornit na FAKT, že celou situaci někdy hodně zlehčuji a je tady i jistá míra nadsázky a ironie, kdo mě poznal, tak chápe, ale obsah a kontext je pravdivý.

 Dotaz zájemce o dovoz auta

„Dobrý den, měl bych zájem o Ford Mondeo z roku 2014, máte jeden na stránkách za 240 tisíc Kč, já bych chtěl i s vyšším nájezdem kolem 150 tis.km, ale do 130 tis.kč….“

Co na to říkáme?

No co na to říct? 🙂 Někteří obyvatelé ČR si stále myslí, že se auta na západ od našich hranic rozdávají skoro zadarmo. Přejedete „čáru“ a tam stojí dieselová auta na poli Audi, BMW vše pěkně seřazené v řadě a tam se jen se rozdávají klíče. 150 tis.km není vyšší nájezd, ale naprosté téměř minimum u tohohle typu auta v dané cenové relaci. Ale chápu toho dotyčného. Všichni mimo obor jsou zblblí z těch „úžasných cenových nabídek“ velkých autocenter v ČR, kdy při koupi auta na splátky máte ještě slevu 50 tisíc, pak slevu na boty, pak slevu na máslo….,ale v součtu auto přeplatíte o 200 tisíc, ale to už Vám jaksi nikdo neřekne, to možná zjistíte až doma v obýváku.

„Jaká je cena dovozu auta“?

Co na to říkáme?

Bohužel, tady tenhle dotaz nevím proč…, ale stále považuji za své selhání…Proč? Měl jsem za to, že jakmile bude na našem webu Mujdovoz.cz sekce ceník a cena bude v červeném obdélníčku, že vše bude jasné…bohužel…není… pokud má někdo lepší a jiný nápad, jak to udělat lépe viditelné, sem s tím 🙂 Navíc je tam i popis co daná cena obsahuje :-), ale ani to často nestačí…

Zájemce o dovoz auta:

„Mám v ČR vyhlédnuté auto v bazaru (velkýýým bazaru), ale stav auta je katastrofa, nicméně, pokud byste mě dokázali sehnat auto v lepším stavu za tu samou cenu, tak si jej nechám dovést přes Vás.“

Co na to říkáme?

Lepší auto, stojí více peněz…tak to prostě je. Je to asi jako totéž, jako máte doma partnera „lenochoda“ , který celou dobu co jste spolu nic nedělá a Vy mu najednou oznámíte, že od zítřka začne v domácnosti vytírat a vysávat 🙂 Jak to asi dopadne? 🙂 Nijak….Vaše představy se nepotkají…

Zájemce o dovoz auta:

„Na dovoz auta nespěchám“

…….O 24 hodin později…. Nechci Vás pane Janíček nahánět, ale máte už nějaké auto? 🙂

Zájemce o dovoz auta:

„Dobrý den co je na dovozu tak složitého? Že za to chcete 17 900 Kč? „

Co na to říkáme?

Ano je to málo, víme…. No čím začít….asi všechno…. Naše cena je klientsky více než příznivá, vzhledem k tomu co obsahuje.

Na dovozu auta je toho více než dost co řešit…namátkou vybírám předně znalost prostředí. Nevíte kam zajet? Pak půjdete jako „prase na porážku“ , znalost aut, znalost němčiny, umět dojet někam 1000 Km a zpět v bezpečí, umět vyřídit administrativu a hlavně umět odfiltrovat pochybná auta už z tepla naší kanceláře atd….

Je to stejná situace, jako když se laik rozhodne stavět dům svépomocí. Ano někomu se to povede, ale většina lidí za tenhle nápad  zaplatí 2X více, než kdyby si jej nechali postavit od odborníků. Nehledě na to, že každý z oboru ho bude tahat jen o peníze. Kdo má rád výlety po Evropě v dodávce, ať si auto doveze sám nebo s kýmkoliv jiným. Kdo chce dovézt pěkné auto a na první dobrou, pak ať nám napíše nebo zavolá a bude jej mít.

Zájemce o dovoz auta:

Co když auto nebude takové, jak se popisuje v inzerátu?

Co na to říkáme?

A co když bude? Souvisí to s předchozím dotazem. Nemějte obavy…provedeme Vás světem dovozu aut. Máme téměř 100% úspěšnost při dovozu aut, my nejsme cestovní kancelář, abychom jezdili s klienty po Německu na výlety a účtovali kilometrovné. Mujdovoz dělá dovoz aut, nejsme „zážitková“ agentura 🙂

Zájemce o dovoz auta:

Vyhlídl jsem si ojeté auto v zahraničí a s prodejcem si již nějakou dobu píšu.

Co na to říkáme?

A v čem Vám pak můžeme pomoci my? Tak si pište dále :-). Dobrá auta jsou hned pryč, šroty a podvody „stojí“… Německo, Belgie, NL je jiný trh než ČR. V ČR zájemci o ojeté auta čeeeeeeeeeeeeeeeekají 2 až 3 týdny možná i měsííííííííce a jen „testujou“ prostředí a nebo testujou nás. I my máme věčné čekatele, co shání auto půl roku, jen nám volají, my jejich auta řešíme a pak nic…ticho po pěšině. Jenže pak jen koukají, že auta mizí. Do Německa jezdí pro ojetá auta celá střední a východní Evropa …takže asi takhle.  Chci dobré ojeté auto?… zavolám, napíšu email na Mujdovoz a pokud je vše v pořádku, tak co nejdříve kupuju! Jsem váhavý střelec a čeeeeeekaaaaaaateeeeel? Pak nezbývá, než čekat…. Třeba se něco během čekání přihodí. 🙂

Zájemce o dovoz auta

Dovezete mě auto, ikdyž nejsem z Ostravy?

Ano, dovezeme auto komukoliv, odkudkoliv 🙂

Zájemce o dovoz auta

Kde máte autobazar?

Co na to říkáme?

Nikde, nejsme a nebudeme autobazar

Zájemce o dovoz auta

Vyplatí se ještě vůbec dovoz auta?

Co na to říkáme?

Co na tohle říct… ano dovoz auta se vyplatí. Pokud vybíráte správně, tak s autem přes nás je daleko větší šance na úspěch, že bude auto v dobrém stavu. Ten kdo chce za každou cenu ušetřit a koupit si třeba Audi Sline A4, která běžně v Německu stojí např. 15 tis. Euro a někdo si jí najde za 11000 Euro a čeká, že auto bude v TOP stavu, tak asi nebude….Nebo prostě byla nějak poškozená…Pak to musím příjmout jako fakt.

Zájemce o dovoz auta

Mají vozy servisní knihy?

Co na to říkáme?

Ano vozíme jen auta se servisní knihou nebo jinak prokazatelnou historií. Německo je právní stát. Tam to nefunguje jako tady, že si uděláte razítko z brambory a „oštemplujete“ servisní knihu koupenou z inzerátu a pak si na auto uděláte certifikát s kilometry 🙂 . Ale opět, musíte vědět kam pro auto zajet. Není Německo, jako Německo….

Opačný extrém je dotaz některých klientů, kteří žádají, aby 15 let staré auto mělo servisní knihu z originál servisu. Ani Němci až na vyjímky tohle nedělají i oni musí počítat, ani v Německu nerostou eura na stromech….Ne? Ne.  Vy budete se svým „novým“ 15 let starým passatem jezdit do originál VW servisu?  Nebudete? Tak proč to čekáte od Němců….

Zájemce o dovoz auta

Dobrý den, zabýváte se i českými fleetovými vozy?

Co na to říkáme?

Nezabýváme, děláme jen dovoz aut ze zahraničí. Ať mě někdo řekne jediný důvod, proč bychom měli řešit české fleetovky?  Proč bychom měli obchodovat s auty, které jezdí denně např. po Praze krátké trasy, jezdí po rozbitých českých cestách např. D1? Proč bychom měli zprostředkovávat vozy, které jedou do servisů a tam leasingové společnosti posílají svoje „nákladové manažery“, kteří řeší každou korunu, kterou by mohly ušetřit na servise.

Navíc české „fleetovky“ jsou většinou jen v základních výbavách. Jeden pro mě podstatný fakt je i ten, že v korporátních firmách se na 1 autě mění X řidičů, vím o čem mluvím, kdysi jsem taky pro takovou firmu pracoval. Ty auta mají „dost“ po 100 tkm. Někteří klienti řeší přece jen KM nájezd…, ale odpovězte si sami, jak bude vypadat auto co jezdí denně po českém městě tam a zpět 50 km a auto co najede na německou dálnici a jede v kuse 400 km? Ale ano má na tachometru 200 tisíc kilometrů…. Já bych bral určitě tu druhou variantu. Ale jedná se čistě o můj názor.

Mohlo by vás zajímat