Tady najdete odpovědi na vaše dotazy týkající se procesu a dovozu auta z Německa.
Jak na koupi auta z Německa a co je potřeba k dovozu auta z Německa? Na vše vám odpovíme zde.

1. KONTAKTOVÁNÍ

Co je potřeba k dovozu auta z Německa?

Kontaktujte nás a my vás v klidu a bez stresu provedeme celým procesem dovozu auta. Kontaktovat nás můžete telefonicky nebo emailem, do kterého nám zašlete vaše požadavky pro výběr auta. Nabízíme férové a přátelské jednání, již od prvního telefonátu.

2. VÝBĚR AUTA

Jak vybrat auto z Německa?

Potřebujete poradit či pomoci s výběrem vhodného auta pro Vás? Na základě našich zkušeností vám poradíme při výběru ojetého auta a vybereme vám auto z Německa podle vašich požadavků.

Jaká auta z Německa dovážíme?

V Můjdovoz vozíme jen a pouze auta z Německa s jasným původem a historií.

Kde hledat ojetá auta z Německa?

Víme, kde hledat ojetá auta z Německa a jak komunikovat s prodejci a autobazary v Německu včetně našich německých obchodních partnerů. Auta z Německa se nejčastěji hledají na mobile.de popř. autoscout.de.

Proč právě na Mobile.de a Autoscout.de hledat auto z Německa?

Protože je zde min. 80% nabídky německých ojetých aut od prodejců a německých autobazarů.

Kde koupit auto v Německu?

Máte několik možností a s námi si jistě vyberete. Varujeme všechny naše klienty před rizikovými prodejci ojetých aut v Německu a rizikovými oblastmi, kterých je opravdu hodně.

Na co si dát pozor při koupi auta z Německa?

Rizika při koupi auta z Německa jsou stejná jako v ČR – můžete koupit auto po havárii, můžete koupit auto s manipulací tachometru. Věděli jste, že v Německu na mobile.de můžete dokonce koupit auta, která nejsou z Německa? Podobných rizik je několik, ale s námi je eliminujete na minimum. Podívejte se zde na naši práci při navolání aut z mobile.de.

3. OVĚŘENÍ AUTA Z NĚMECKA

Jak zkontrolovat auto z Německa?

V Mujdovoz víme, na co si dát pozor při koupi auta z Německa a podle toho probíhá naše detailní prověření a kontrola auta před samotným dovozem.

Jak v Můj dovoz probíhá ověření auta z Německa?

Ověříme vybraná auta, po stránce historie a původu auta včetně stavu kilometrů. Než pro auto do Německa jedeme, tak zjišťujeme maximum informací, abychom nebyli na místě v Německu u auta nemile překvapeni.
Neděláme jen prohlídky a prázdné výjezdy pro auta. Jsme dovozci aut a děláme maximum proto, abychom věděli pro jaké auto do Německa jedeme. Chcete důkaz, proč není dobré jezdit pro auta do Německa na slepo?

100% Dovezených aut s Mujdovoz prošlo českou STK. Kupujeme s našimi klienty jen taková ojetá auta z německých autobazarů, která mají platnou německou STK.

4. DOVOZ a NÁKUP AUTA V NĚMECKU

Jak probíhá dovoz vybraného auta z Německa?

Jedete s námi do Německa pro vybrané auto, jste osobně u nákupu auta v Německu.
Pro auta do Německa jezdíme s osobními auty vyšší třídy. Zpáteční cestu si řídíte již svůj nový vůz sami, ale jezdíme do ČR společně.
Nemáte čas, chuť jet s námi pro auto do Německa? Nevadí, i tuto formu dovozu auta umíme zařídit.

Co znamená individuální dovoz auta s Můjdovoz?

Pojeďte do Německa s námi, jako několik set klientů před Vámi.
Ano! S Mujdovoz.cz jste osobně při nákupu, kontrole a placení přímo v Německu. Jedná se o individuální dovoz aut a víc transparentně dovoz auta z Německa udělat nelze, než s námi. Patříme mezi jediného dovozce aut v České republice, který osobní a individuální dovoz aut s německými převozními značkami nabízí.

Jak probíhá kontrola a koupě auta v Německu?

V Německu na místě pak probíhá technická i vizuální prohlídka, testovací jízda, kontrola měřákem na lak, kontrola vin atd. vybraného auta. S prodejcem aut v Německu vše vykomunikujeme včetně kupní smlouvy, která je vždy psaná na vás.

Zajímá vás, jak koupit auto v Německu bez DPH?

Zavolejte nám, i s DPH našim klientům při dovozu auta poradíme.

5. DOVOZ AUT Z NĚMECKA CENA

Jaká je cena dovozu auta z Německa?

My v Můjdovoz opět jako jediní dovozci aut máme jednotnou cenu za dovoz, která obsahuje i německé převozní značky včetně povinného ručení.
S námi neplatíte v Německu ani korunu navíc za vzdálenosti, neúčtujeme cenu podle najetých kilometrů nebo podle úkonů.

Jak lze zaplatit kupní cenu za auto v Německu?

Platba za auto v Německu probíhá v hotovosti v Eurech, bankovním převodem nebo využitím alternativních moderních plateb typu Revolut. Platba kartou přímo u prodejce aut v Německu není akceptovatelná z důvodu vysokých bankovních poplatků.

Jak získat převozní značky v Německu?

V Německu se nestaráte o nic, převozní značky v Německu zajistíme.

Jaká je cena německé převozní značky?

Cena německé převozní značky se pohybuje od 100 – 300 Eur, u nás je již zahrnuto v ceně dovozu. Opravdu jako jediný dovozce aut nabízíme německé převozní značky vč. pojištění v ceně dovozu auta.

Jak dlouho platí převozní značky z Německa?

Převozní značky z Německa s Můjdovoz mají platnost nejčastěji 5 dní.

6. PŘIHLÁŠENÍ AUT Z NĚMECKA

Co dělat po dovozu auta z Německa do ČR?

Je potřeba zajistit přihlášení auta z Německa na české SPZ. V Můjdovoz neděláme registrace na české SPZ. Proč? Protože to je snadné, a proto si registraci auta z Německa v ČR klienti řeší sami. Se vším pomůžeme a poradíme. Konkrétní postup, jak přihlásit auto z Německa a co je potřeba k přepisu auta z Německa, vám vysvětlíme a ukážeme. S námi máte jistotu, že vždy své auto z Německa správně a bez problému registrujete, navíc levně a sami.

Jak přihlásit auto z Německa?

Věděli jste například, že přihlásit auto z dovozu je stejně jednoduché, jako když chcete koupit ojeté auto v ČR? Potřebujete jen zajet na STK, sjednat si pojištění a poté zajít na dopravní inspektorát. Než jdete na dopravní úřad musíte mít u sebe zelenou kartu od pojišťovny.

Co je potřeba k přepisu auta z Německa aneb jaké doklady potřebujete?

Pro přihlášení auta na dopravním inspektorátu potřebujete:

  • kompletní německé doklady od auta, to znamená malý a velký technický průkaz a případně COC list
  • sjednané pojištění auta, minimálně povinné ručení (zelenou kartu)
  • dokumenty z STK – provedenou evidenční kontrolu nebo dovozovou STK
  • osobní doklady

Jak registrovat auto z Německa?

Po dovozu auta z Německa je potřeba:

1. Sjednat si pojištění auta, minimálně povinné ručení (havarijní pojištění je volitelné pojištění auta)

2. Zajet si na STK (stanici technické kontroly) ohledně provedení evidenční kontroly nebo kompletní dovozové technické kontroly

3. Zajít na dopravní inspektorát. Než jdete na dopravní úřad musíte mít u sebe zelenou kartu od pojišťovny a doklady z STK. Jak na přihlášení auta z Německa jsme se detailně věnovali v našem článku Jak na registraci vozidla z Německa.

Co je to COC list?

COC je bílý papír, je to „rodný list“ auta. Na COC najdete vin auta, váhy, rozměry apod. Pokud má auto z dovozu COC list, tak máte levnější dovozovou technickou kontrolu a stačí vám pouze evidenční kontrola.

Kolik stojí česká SPZ?

Česká SPZ Vás stojí 800 Kč. Ani o korunu více. Jak dlouho na ní čekáte? Ze zákona je 30 dnů. Realita v Ostravě je taková, že do 2 dnů máte české SPZ hotové.

Kolik stojí dovozová STK??

Cena dovozové STK je různá, někdy stačí udělat jen evidenční kontrolu na české STK v ceně 600 až 800 Kč, jindy je potřeba udělat kompletní dovozovou STK, která se pohybuje v 2000 – 3000 Kč. Se vším máte auto na českých SPZ od 2800 Kč do 4000 Kč, podle kraje a STK.

Jak a kdy pojistit auto z Německa?

Pro přihlášení vozidla v ČR potřebujete mít již sjednané pojištění auta v České republice. Kvalitní pojištění auta (povinné a havarijní pojištění) pro přihlášení vozidla v ČR vám dokážeme zajistit, kontaktujte nás.

Neodpověděli jsme na všechny vaše otázky k dovozu auta?