BMW X1 aneb jaký je problémový motor?

BMW X1 je praktické, menší SUV od mnichovské automobilky. Jako nový automobil je jistě příjemný na jízdu. A kdo nepotřebuje obrovské auto, tak v BMW X1 najde velmi schopného parťáka, pokud k tomu přidáme i pohon všech kol od BMW, nesoucí označení Xdrive.

Má BMW X1 problémový motor?

Ano a nejen model X1. Zatím, co máme poznatky a zkušenosti, tak dlouhodobě varujeme, před dvoulitrovými turbodiesely od BMW. Podle nás se něco muselo stát na dodavatelských řetězcíh a ty motoru jsou obrazně řečeno, skoro jako z bláta. BMW s tímhle motorem, můžete koupit jen jako nové a nebo s opravdu nízkým nájezdem. Později Vás mohou čekat opravdu drahé opravy, neboť u tohohle motoru hrozí totální destrukce. Jak danou škodu vyčíslilo BMW? CCA 500 – 600 000 Kč!!!

O motorech do BMW, mluvíme mimo jiné v tomhle videu:

BMW X1 2.0D X Drive se 167 000 KM

Naše tvrzení bohužel potvrdil můj známý, který měl na operativní leasing BMW X1 a stala se mu nemilá věc. Píst se zkrátka rozlomil a způsobil totální a neopravitelnou destrukci motoru!!! Úlomky hliníku samozřejmě skončily v sání, turbu a způsobily neopravitelnou škodu. Kolik by takováhle výměna motoru, turba s prací stála u BMW si netroufnu odhadnout. Podle mého by pomalu převýšila cenu ojetého fungujícího auta. BMW má najeto pouze 167 000 KM!!!

I „prémiovka“ se utne

Chceme jen upozornit na fakt, že né všechno, co vymyslí a dělají prémiové značky jako je Audi, BMW, Mercedes. Nemusí vždy nutně znamenat to nejlepší. Celková oprava u nějakého neznačkového servisu je podle mého kolem 150 000 Kč a to je střízlivý odhad. Musíte sehnat nový motor, turbo, sání atd… Jenže…ptám se… koupíte ten samý motor, který je vyrobený naprosto stejně, jako ten Váš původní. Takže…v čem si vlastně pomůžete? Stejný problém, budete stejně opět časem řešit.

BMW je radost z jízdy, ale musíte vybrat vhodnou motorizaci a upřímně u nových aut se výběr dobrých motorů do BMW prudce zužuje. Pokud by si někdo myslel, že na danou situaci vyzraje nějakým „pojištěním“ na skryté vady. Tak věřte, že ne, neboť se jedná o „únavu materiálu“ a na to se žádná pojistka nevztahuje.

Hledáte radu, jaký motor vybrat? Jsme Vám k dispozici.

A pokud již máte vybrané roční či ojeté auto z Německa a hledáte spolehlivého dovozce aut, tak nás kontaktujte a jsme Vám plně k dispozici.

Těšíme se na setkání a spolupráci při dovozu auta.

Jiří & Alex

Mohlo by vás zajímat