Automatická převodovka a servis, ale za kolik?

Automatická převodovka byla v minulosti pro zájemce o ojetá auta velikým strašákem. Nyní se z ní stává preferovaná volba ve výbavě auta. Ať již důvodu komfortu během jízdy nebo rychlosti řazení, zejména u některých typů aut. Dnes zde neřešíme rozdíly a výhody jednotlivých typů automatických převodovek. Podělím se o osobní zkušenost s cenami výměny olejů právě v automatické převodovce do Mercedesu C 9-G.

Automatická převodovka potřebuje péči

Stejně jako v motoru měníte pravidelně olej, tak i v automatické převodovce byste měli v určitých intervalech měnit převodový olej. Dodnes nechápu a nerozumím názorům, že oleje v automatech jsou doživotní. Ano – doživotně do 200 Tis.km nájezdu. Sám jsem zažil repas převodovky u Audi A6 asi za 80 Tisíc Kč před několika lety a právě její závady byla způsobena „doživotní“ náplní.

Výměna oleje v automatické převodovce

Pokud jste žena a máte Mercedes, tak jste na nejlepší cestě k tomu, aby z Vás někdo dříve či později udělal s prominutím pitomce.

Přesně tohle se stalo mé známé, která potřebovala vyměnit olej v automatu v Ostravě.

Cena za výměnu oleje v automatické převodovce?

Dobrá otázka na kterou dostanete odpověď v rozpětí od 15 000 Kč až po 50 000 Kč s výměnou motorového oleje ZDARMA! 😁 Ne , nedělám si legraci tohle slyšela a může být údajně ještě ráda, neboť do její 9G Převodovky je speciální olej, který je údajně moc drahý. Proč tak někdo lže, je otázkou. Na zákaldě takového rozhovoru rezignovala a potřebovala mou pomoc.

Jak je to s cenami za výměnu oleje v automatu?

Značkový Mercedes v ČR se pohybuje kolem 28 000 Kč. Sám jsem v minulosti zažil v jednom rádoby „značkovém servisu Audi v Ostravě“ podobný příběh, kdy mě borec po telefonu řekl 18 000 Kč u Audi A6 a nakonec jsem platil 28 000 Kč!!!!  To bylo prosím pěkně, před 6 lety.

50 000 Kč za výměnu v automatu?

Největší „frajeři“ byli v Ostravě, kteří jí vysvětlili, že se snad vleze do 50 000 Kč i s motorovým olejem a diferákama. Lidi, jako vážně???!!! Fakt se proberte!

To už i známá pochopila, že se jedná zřejmě o zlodějinu za bílého dne. Museli jsme to řešit jinak. Jak? Zavolali jsme do polského Mercedesu. Nižší ceny, než je tomu v ČR a má i záznam do elektronické servisní knihy. Hlavně z nás nikdo nedělal blbce, že možná to bude tolik a nebo tolik.

Cena byla cenou, jako u Mujdovoz s dovozem aut.

Takže tak je to s cenami práce v ČR a v Polsku. Víte co bylo nejlepší na polském Mercedesu? Že jste se cítil opravdu jako majitel Mercedesu a nikoliv jako v Ově, kde si Vás nikdo nevšimne, ani když si vyhlížíte nové auto, natož, kdybyste měli jet „jen“ na servis automatické převodovky.

Vše je o lidech a o přístupu, podle mě to tak bylo, je a bude.

I my si zakládáme na férové a otevřené komunikaci při dovozu auta z Německa.

Dovoz aut s lidským přístupem s Mujdovoz.

Těšíme se na spolupráci.

Jiří Janíček

Mohlo by vás zajímat