Německé autobazary a realita

Autobazar a Německo? Často záruka ničeho

Autobazar a Německo, má řadu lidí spojené s jakousi jistotou. Přijedete do Německa pro ojeté auto, koupíte a odjezd. Takhle branže s ojetými auty bohužel nefunguje. Naše telefonáty do Německa a zkušenosti s různými obchodníky s ojetými auty jsou toho důkazem. Prodej ojetých aut je i v Německu často jen business. Musíte vědět kam jet a ke komu pro ojeté auto pojedete. Německý autobazar jako takový není zárukou ničeho.

Autobazar Německo Audi A5 Sportback

Jako nejčerstvější zkušenost zažil Alex, když se jel podívat klientovi na Audi A5 Sportback 2.0 tdi do Berlína. Auto vypadalo moc hezky, až na to, že bylo po celolaku, na přední masce nefungovaly parkovací senzory, nešel adaptivní tempomat a při bližším prohlédnutí zjistil, že tam trčí dráty ještě z jiných svazků. Takže katastrofa. Audi A5 Sportback byla z roku 2018, měla i docela nízký nájezd. Zkrátka prvním varováním je. Pokud má ojeté auto v Německu: fantastickou výbavu, super cenu a nízký nájezd, tak je tam na 80% něco špatně.

Poté klient přidal tuším cca 2000 Euro a jeli jsme pro diametrálně jiné auto z Německa.

Audi A5 Sportback s 3.0 TDI Quattro. Audinka pocházela z menšího bavorského autobazaru, bylo po rvním majiteli. Audi kupoval prodejce přímo z dealerství Audi se kterým dlouhodobě spolupracuje. Nevykupuje auta z ulice od soukromníků, neboť k nim často nejsou relevantní informace.

Ojeté auto z Německa? Autobazar vs. soukromník

Proč nevykupuje ojetá auta obchodník s auty z ulice? Jak sám říkal, tak nejsou k autům často servisní záznamy, historie, často to již prodávají překupníci a je to divočina. Ten kdo někdy s námi vezl ojeté auto z Německa, tak ví, jak jsme vůči rpivátům nedůvěřiví. Věřte, že víme proč.

Autobazar Německo a lokality

Lokality, kde se může pro ojetá auta v Německu jezdit je kapitola samá pro sebe. Vydalo by to na celé video. Koukněte se na náš youtube kanál na Opel Insignia. Jedna Insignia je z oficiálního dealerství a druhá je z malého autobazaru v Düsseldorfu. Ano, Insignia z Düsseldorfu za skvělou pořizovací cenu byla silným lákadlem, ale cestou zpět se rozvístila kontrolka, která se naštěsti téměř zadarmo vyřešila. Jenže né vždy, to tak musí být.

Není dobré se jen tak na slepo vydat do Německa pro další ojetinu „v hezkém stavu“.

Hledáte dovoz auta z Německa bez nervů a stresu? Kontaktujte nás.

Mohlo by vás zajímat