Passat z dovozu

Vážení zájemci o pořízení auta z dovozu, popíšu zde příběh klienta, který si chtěl koupit Volkswagenu Passat Variant 2.0 TDi.

Požadavky na auto z dovozu

Nový Passat měl být mladý vůz, nebouraný – lakování vlivem škrábanců nevadí, jasná historie, původ, 2.0tdi diesel a s nízkým nájezdem KM.

Výbava pro dovoz auta nehrála roli

Klient nepotřeboval bixenony, kožená sedadla, ani automat. Chtěl vůz pro sebe a svou paní na denní ježdění do práce, na výlety a z tohoto důvodu ho nějaké „bixenony a automat“ nezajímaly. Ono, jak se říká, co v autě není, nemůže se pokazit 🙂 . I tak bylo auto dostatečně vybavené – masážní sedadla s posuvný sedákem, adaptivní tempomat, navigace, vyhřívaná sedadla atd…

Vybraná auta pro dovoz? To páté bylo správně

Klient si vždy poslal vozy z mobile.de nebo autoscout.de. Na autech jako takových z inzerátů nebylo nikdy nic špatně!!! Vždy se jednalo o auta kolem roku 2017, nájezd vozidel byl mezi 30 – 60 tis.km, někdy se jednalo i o oficiální dealery Volkswagen.

Ověření aut pro dovoz?

Výsledek našeho ověření před koupí už byl horší. 1 auto bylo bouráno, nicméně vše spraveno ve VW, avšak nebyl znám rozsah opravy, tudíž jsme jej nedoporučili ke koupi.  Druhý vůz byl již připraven na prodej pro německého zákazníka.

Další 2 auta byla původem z autopůjčoven, což jsem klientovi nedoporučil kupovat, neboť nikdy nikdo neví, jak s tím kdo jezdil. Bílý passat na fotkách je z autopůjčovny 🙂 . Až poslední černý passat byl ten pravý – krásný nebouraný PASSAT, servis VW, původem z německé firmy. Výbava, kterou klient požadoval.

Ověření auta až poté dovoz auta

O Každém autě, než pro něj s klientem vyrážíme ověřujeme jeho původ a historii z maximálních možných zdrojů, a i tak na místě kontrolujeme veškeré identifikátory, doklady atd. Ověření všech aut jsme zvládli za 2 dny, navzdory tomu, že s některými prodejci byla opravdu velmi těžká komunikace. Výsledek naší práce je zde 🙂

Passat je limuzína s rozptylem výbav

U VW Passat je veliký rozptyl cen a výbav, je to podobné jako u Audi. Upozorňujeme zájemce o dovoz auta i na takové detaily, jako je třeba to, že jedno auto má „základní volant“ a jiný vůz má kožený s multifunkcí. Dovoz auta s námi je o detailech. Víme, na co se zaměřit, na co se prodejce aut zeptat. Ověřte si nás.

Mohlo by vás zajímat