Auto z dovozu… koupit hned a nebo si počkat?

Jak dlouho si myslíte, že trvá, než lidé uvažující o dovozu auta z Německa se opravdu odhodlají ke koupi?

 

Je to velice individuální… Vyplatí se opravdu počkat na lepší nabídku?

A nebo je lepší vzít první auto, které je v pořádku a odpovídá Vašemu přání?

Přece jen se už s dovozem aut zabýváme nějakou tu dobu a můžeme udělat, jakýsi „průřez“ našimi klienty či zájemci o auto z dovozu.

První skupinou jsou lidé, kteří ví co chtějí…

Zavolají nám, řeknou „chci BMW, combi, diesel, rok výroby od 2013 najeto do 200 tis.km, lepší výbava, nebouráno, mám na to 400 000 Kč“ Konkrétně na BMW máme dobré podmínky a tato transakce je do dvou dnů vyřízená.  Jsou to lidé, kteří to mají s nákupem auta asi jako my. Líbí se mi dané auto?  Ověřili jej v mujdovoz? Vyhovuje mě? Tak co budu dále řešit?… Kupuju jej a tečka! J

Pak jsou lidé, kteří ví, ale váhají a čekají …

Nad čím váhají?  Dobrá otázka, leč neznám na ni odpověď. Podle nás je to nedůvěra… Shání auto v ČR 2 nebo 3 měsíce  a najednou by to s dovozem auta ze zahraničí mělo být vyřízeno do jednoho týdne? V tom přece musí být nějaký háček, hlavně abych někomu nenaletěl, říkají si… Takový klient nás kontaktuje, my mu pošleme nabídku, vše ověříme a pak nic… ticho, mrtvo, najednou nikdo auto nepotřebuje…?

Zde narážíme na vlastnost některých českých lidí a tou je právě chybějící akčnost pro to, teď hned něco pro dovoz auta udělat… co se musí udělat? Obětovat jeden den tomu, abychom auto společně dovezli.

Jsou klienti, kterým jsme po takovém čekání do dvou týdnů auto dovezli, ale jsou i takoví, kteří stále čekají na výhodnější nabídku. Jen se ptám sám sebe… Kdo tu výhodnější nabídku nabídne a zda-li ji vůbec někdo v zahraničí  nabídne.

A pak jsou lidé, kteří vědí jen to, že chtějí auto do 400 000 Kč, jen neví jaké.

Tady doporučuji nám zavolat a nebo se osobně sejít v Ostravě. Společně probereme varianty a jistě najdeme vhodné řešení.

Pak se jen ze strany klienta „střílí do tmy“ Neboť mezi BMW X5 a Octavii ve stříbrné barvě v naftě je přece jen nějaký rozdíl.

Kde je souvislost s praxí a dovozem auta?

Čekatelé na svůj nový vůz se totiž nemusí dočkat, je zapotřebí reagovat pružně, opravdu pružně. Daleko častěji platí, že kdo počká, ten se nedočká…

Vezměme případ z nedávné doby, nutno podotknout, že není ojedinělý.

Klient nás oslovil s požadavkem pro dovoz Audi A4. Vybral si vůz, my jsme kontaktovali prodejce, vůz ověřili a domluvili cenu, vše bylo ok. Pak nic… Zákazník se ozval asi po 3 dnech, že Audi tedy bere, nicméně už bylo pozdě. Auto bylo den předem prodáno… No nic, co se dá dělat…, najdeme jiné.

Po dvou týdnech se opravdu jiné Audi našlo, domluvila zajímavá sleva, auto bylo v minulosti bourané na pravou zadní část, nicméně prodejce nic nezatajil, vše jsme ověřili, kde došlo k potvrzení nehody, nicméně vše uděláno v Audi na pojistku.

Zákazník o daném vozu silně uvažoval, neboť vůz byl v naprosto plné výbavě, originál kilometry cca 160 tis.km, ale nebyl si jist… po 3 dnech nám zavolal, že tedy ano, že vůz chce. Nicméně opět se to stalo… Vůz byl prodán…

A právě tato Audi byla překoupena jiným obchodníkem v Německu a je nyní na prodej, jen s novou cenovkou o 2500 euro vyšší.

V zahraničí trh s auty funguje opravdu jinak… kdo zaváhá, nekupuje. Kdo nepošle rezervaci, tak taky nekupuje. Neboť auta v Německu, Holandsku zkrátka nikde bez zálohy nikdo týden držet nebude…

Jaký je z čekání u dovozu auta závěr?

To že v ČR hledáte auto hodně dlouho a z Německa s námi jej můžete mít např. do 3 dnů, tak to není špatně, ale přece naopak J je to výhoda, jen na to někdo není připraven, že už je to tady.., že teď je ta vhodná chvíle jednat a budete mít v rodině nové auto, které jste si přáli.

To, že budete čekat na lepší nebo zajímavější nabídku se vyplatí tak z 15%. Zbylých 85% si budete říkat, že jste měli koupit to auto, které jsme měli ověřené, jen se na „něco“ čekalo.

V ekonomice se tomu říká alternativní náklad…

Malé přirovnání s hledáním partnera a dovozu auta

Ano, je to jako s partnerkou nebo partnerem… jak dlouho jste si vybírali svého partnera Vy?

Dělali jste konkurz z 10 žen či mužů ? Čekali pak 14 dnů na vaši odpověď? Lustrovali jste jejich rodiče? Kamarády? Možná to tak někdo skutečně dělá. A pokud by bylo vše v pořádku, tak přece jen Vám na dané osobě něco nesedělo?

Nebo je váš partnerský příběh takový, že jste prostě někoho potkali, kdo byl fajn, nebral drogy atd. a je Vám spolu prostě dobře…, Tak přesně tak je to i s auty z dovozu s mujdovoz.cz

A vztah i auta mají další věc společnou a tou mohou být „skryté vady“.

Pokud se na ojetém autě něco pokazí, tak je vhodnější s tím počítat a poté případnou poruchu opravit, než spoléhat na nějaké pojištění. Pokud se Váš partner po 10 letech vztahu změnil, tak si taky asi nejdete stěžovat k jeho rodičům, ale pokusíte se o tom nějak bavit a něco změnit…

Mohlo by vás zajímat