Auta z Německa v Čr?

28% aut jsou bouračky?

V televizi byla reportáž o dovozech aut ze zahraničí. Auta z Německa a nejen z Německa, která jsou do ČR dovezena, tak je z celkového počtu ojetých aut asi 20% bouraných vozů a až 28% aut po totálních haváriích.  Reportéři by měli zajet udělat podobnou reportáž do Polska, tam by za ta čísla byli všichni Poláci vděční 🙂 .

Tyto dovezené vozy se pak údajně následně opraví a prodávají jako nebourané. Nevím, kam reportáž směřovala, jestli k tomu, abyste si místo ojetých aut koupili „nová“ pseudo auta do 200 tisíc korun. A nebo k tomu, že jen u „prověřených prodejců ojetých aut“ se Vám něco podobného stát nemůže. Kolik reportáží o ojetých autech jsem již v televizi viděl, kdy si lidé koupili i roční auto v úžasném autocentru klidně i za 750 tisíc korun a pak se přišlo na to, že bylo silně havarováno…je to prostě legrace s těmi ojetými auty, že?

I auta z Německa jsou jen „Auta“

Já tvrdím jedno…je to ojeté auto, NIKDO do toho auta nevidí, NIKDO! A tak to zkrátka je. Stejně jako nikdo neví, co se přihodí v životě člověka za hodinu. A nepomůže ani Váš mechanik „terminátor“, který bude skenovat motor pohledem. Mimochodem ani do nového auta nikdo nevidí a může se Vám pokazit stejně po pár dnech, jako to ojeté

U auta z Německa řešte původ! Pak cenu…

Ale co tím vším chci říct? Než Mujdovoz.cz doveze auto z Německa, tak vždy kontroluji doklady, původ a jiné věci. To je alfa omega toho, jak ojeté auto může dále v budoucnu fungovat. Je to reimport z Itálie? Je to auto po 5 majitelích? Měla auto nějaká přepravní firma? Používali jej cestáři, policie?  Tady se začněte vždy ptát….

Samozřejmě, že v ČR je půlka aut po „důchodcích nebo doktorech“. 🙂 . Tyhle historky zná každý, kdo si aspoň jednou kupoval ojeté auto. Pokud mě někdo prodává auto, chci vidět původní doklady, nemůže mě je prodejce ukázat? Je mi líto, jdu dále a takhle odfiltrujete 50% různých potenciálních podvodů…snadné že?

Další věcí je proměřit na místě karoserii, kde zjistíte lak, kit a podobně, zkrátka vše, co při dovozu auta Mujdovoz.cz dělá.

Ojetá auta a všude slevy…

Bohužel občan ČR stále nepochopil jednu věc…. Neexistuje dobré, mladé, levné ojeté auto v plné výbavě… Pokud někdo prodává „úžasný“ VW Passat, který všude v Evropě stojí minimálně 15 tisíc euro a v ČR je za cca 12 tisíc euro, tak je asi někde problém.

Kupujete ojeté auto s vědomím, že bylo nějak poškozeno, přetočeno….jde o to jak…A pokud si myslíte, že jste našli svatý grál, tak věřte, že s velkou pravděpodobností jste jej nenašli.  Ojetá auta nejsou banány v supermarketu… nechtějte slevy na auta! Chtějte původ auta, to jsou dvě naprosto odlišné věci …., pak by mělo být vše bez problémů. Chcete hezká auta z Německa s jasným původem?

Mohlo by vás zajímat